Szukaj

W jaki sposób pielęgnować dłonie?

Podziel się
Komentarze0

Nasze dłonie codziennie narażone są na zmienne czynniki środowiska. Niezależnie od pory roku, wpływa na nie zimno, ciepło oraz szereg bakterii, z którymi mają na każdym kroku do czynienia.  A przecież chcemy, aby nasze dłonie były zawsze piękne. Co zatem możemy dla nich zrobić?

W jaki sposób pielęgnować dłonie?

Skóra na dłoniach pozbawiona jest dużej ilości gruczołów łojowych, co powoduje ich szybkie wysuszanie. Zawsze pamiętamy o pielęgnacji twarzy, włosów, ciała, ale nigdy nie mamy czasu na pielęgnację dłoni. A przecież one są tak naprawdę naszą wizytówką.

Kosmetyki

Jeżeli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji dłoni, to mamy do wyboru szereg kremów. Zawierają one przede wszystkim witaminy, które odżywiają skórę, a niektóre wzbogacone są w glicerynę, która doskonale nawilża. Dzięki stosowaniu tego typu kremów, skóra staje się miękka i elastyczna. Kremy te zazwyczaj oprócz samej pielęgnacji dłoni, dbają również o paznokcie. Często wokół nich pojawiają się tzw. „skórki”, których trudno jest się pozbyć, a także nieefektywnie wyglądają.

Nawilżanie i stosowanie kremów jest bardzo ważne w codziennej pielęgnacji, gdyż nasza skóra narażona jest na wysuszenie. Kremy powinniśmy stosować po każdym myciu rąk, gdyż woda i zazwyczaj perfumowane mydła podrażniają dłonie.

Zobacz również:Mycie dłoni

Dłoni używamy do wszystkich codziennych czynności, dlatego też często powinniśmy je oczyszczać. Oczywiście, zawsze myjemy ręce przed posiłkiem, albo jak są brudne, ale już zapominamy o tej czynności, kiedy wracamy z zewnątrz do domu.


Kolejnym istotnym błędem jest stosowanie nieodpowiednich detergentów do mycia. Zazwyczaj używamy perfumowanych mydeł i wody, a to właśnie one pogarszają stan skóry. Mają wpływ na wysuszenie i podrażnienie, dzięki dużej ilości chemii w nich zawartej. Do mycia powinniśmy używać mydeł bezzapachowych, a najlepiej szarego mydła, które zarazem jest antybakteryjne. Nie należy myć dłoni w gorącej wodzie. Zawsze używajmy do tego celu letniej, a po umyciu każdorazowo wcieramy odpowiedni krem do rąk.

Zabiegi na dłonie

Jeżeli chodzi o zabiegi stosowane na dłonie, możemy je zrobić własnoręcznie, używając domowych sposobów bądź skorzystać z pomocy kosmetyczki. Ciekawym zabiegiem stosowanym w domu może być kąpiel w soku z cytryny. W ten sposób skóra zostanie oczyszczona i zapewnimy jej odpowiedni poziom witaminy C. Natomiast zabiegi u kosmetyczki są o wiele bardziej skomplikowane, a co za tym idzie, bardziej kosztowne. Można tam skorzystać z odpowiednich peelingów, masaży dłoni, jak też kąpieli parafinowych. Wszystko to ma doprowadzić do polepszenia kondycji skóry.


Tak naprawdę na pielęgnację dłoni nie potrzebujemy zbyt dużo czasu i energii. Wystarczy odpowiednia higiena i stosowanie nawilżających kremów, a efekty będą zadowalające i widoczne od razu. Warto zatem dbać o nie, gdyż są naszą wizytówką i mają nam służyć bardzo długo. Niezależnie od metod pielęgnacji i od tego, czy skorzystamy z zabiegów kosmetycznych, czy z domowych sposobów, nasza skóra na dłoniach na pewno stanie się delikatniejsza i bardziej miękka. Zatem wystarczy tak niewiele, aby doprowadzić nasze dłonie do pięknego wyglądu.

Autor:

Sylwia Kubisztal

Komentarze do: W jaki sposób pielęgnować dłonie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz