Szukaj

W jaki sposób pielęgnować dłonie?

Podziel się
Komentarze0

Nasze dłonie codziennie narażone są na zmienne czynniki środowiska. Niezależnie od pory roku, wpływa na nie zimno, ciepło oraz szereg bakterii, z którymi mają na każdym kroku do czynienia.  A przecież chcemy, aby nasze dłonie były zawsze piękne. Co zatem możemy dla nich zrobić?

W jaki sposób pielęgnować dłonie?

Skóra na dłoniach pozbawiona jest dużej ilości gruczołów łojowych, co powoduje ich szybkie wysuszanie. Zawsze pamiętamy o pielęgnacji twarzy, włosów, ciała, ale nigdy nie mamy czasu na pielęgnację dłoni. A przecież one są tak naprawdę naszą wizytówką.

Kosmetyki

Jeżeli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji dłoni, to mamy do wyboru szereg kremów. Zawierają one przede wszystkim witaminy, które odżywiają skórę, a niektóre wzbogacone są w glicerynę, która doskonale nawilża. Dzięki stosowaniu tego typu kremów, skóra staje się miękka i elastyczna. Kremy te zazwyczaj oprócz samej pielęgnacji dłoni, dbają również o paznokcie. Często wokół nich pojawiają się tzw. „skórki”, których trudno jest się pozbyć, a także nieefektywnie wyglądają.

Nawilżanie i stosowanie kremów jest bardzo ważne w codziennej pielęgnacji, gdyż nasza skóra narażona jest na wysuszenie. Kremy powinniśmy stosować po każdym myciu rąk, gdyż woda i zazwyczaj perfumowane mydła podrażniają dłonie.


Mycie dłoni

Dłoni używamy do wszystkich codziennych czynności, dlatego też często powinniśmy je oczyszczać. Oczywiście, zawsze myjemy ręce przed posiłkiem, albo jak są brudne, ale już zapominamy o tej czynności, kiedy wracamy z zewnątrz do domu.


Kolejnym istotnym błędem jest stosowanie nieodpowiednich detergentów do mycia. Zazwyczaj używamy perfumowanych mydeł i wody, a to właśnie one pogarszają stan skóry. Mają wpływ na wysuszenie i podrażnienie, dzięki dużej ilości chemii w nich zawartej. Do mycia powinniśmy używać mydeł bezzapachowych, a najlepiej szarego mydła, które zarazem jest antybakteryjne. Nie należy myć dłoni w gorącej wodzie. Zawsze używajmy do tego celu letniej, a po umyciu każdorazowo wcieramy odpowiedni krem do rąk.

Zabiegi na dłonie

Jeżeli chodzi o zabiegi stosowane na dłonie, możemy je zrobić własnoręcznie, używając domowych sposobów bądź skorzystać z pomocy kosmetyczki. Ciekawym zabiegiem stosowanym w domu może być kąpiel w soku z cytryny. W ten sposób skóra zostanie oczyszczona i zapewnimy jej odpowiedni poziom witaminy C. Natomiast zabiegi u kosmetyczki są o wiele bardziej skomplikowane, a co za tym idzie, bardziej kosztowne. Można tam skorzystać z odpowiednich peelingów, masaży dłoni, jak też kąpieli parafinowych. Wszystko to ma doprowadzić do polepszenia kondycji skóry.


Tak naprawdę na pielęgnację dłoni nie potrzebujemy zbyt dużo czasu i energii. Wystarczy odpowiednia higiena i stosowanie nawilżających kremów, a efekty będą zadowalające i widoczne od razu. Warto zatem dbać o nie, gdyż są naszą wizytówką i mają nam służyć bardzo długo. Niezależnie od metod pielęgnacji i od tego, czy skorzystamy z zabiegów kosmetycznych, czy z domowych sposobów, nasza skóra na dłoniach na pewno stanie się delikatniejsza i bardziej miękka. Zatem wystarczy tak niewiele, aby doprowadzić nasze dłonie do pięknego wyglądu.

Autor:

Sylwia Kubisztal

Komentarze do: W jaki sposób pielęgnować dłonie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz