Szukaj

Domowe sposoby na zdrowe i mocne paznokcie

Podziel się
Komentarze0

Paznokcie dla wielu osób są bardzo ważnym elementem wpływającym na wizerunek kobiety. Oczywiście nie każda z nas musi je malować, jednak istotne jest, by były zadbane. Obgryzione, nierówno spiłowane i rozdwajające się paznokcie z odpryskującym lakierem z pewnością nie dodadzą nam uroku.

Domowe sposoby na zdrowe i mocne paznokcie

Jeśli jesteśmy właścicielkami wyjątkowo słabych i kruchych paznokci, ich pielęgnacja staje się nieco bardziej utrudniona. W każdym przypadku jednak przede wszystkim starajmy się dbać o ich regularne obcinanie i piłowanie, najlepiej za pomocą szklanych lub papierowych pilników. Te wykonane z metalu powodują rozszczepienie płytki, a przecież nie jest to efekt na jakim nam zależy. Zwróćmy również uwagę na sposób piłowania, ponieważ wykonywanie tej czynności w tę i z powrotem osłabia paznokieć. Zatem zawsze piłujmy w jednym kierunku.

Paznokcie są dużo mniej odporne na działanie detergentów niż nasza skóra, dlatego bardzo ważne jest zakładanie rękawic ochronnych podczas wykonywania prac domowych. Nie należy jednak nosić ich zbyt długo, ponieważ dłonie pocą się i dochodzi do ich odwapnienia.

Zaraz po zdjęciu rękawic nałóżmy na ręce krem nawilżający. W ogóle pielęgnacja za pomocą kremów powinna stać się dla nas rutyną. Używajmy tego rodzaju preparatów kilka razy dziennie dokładnie wmasowując go także w płytkę paznokcia, jak i skórki ją otaczające. Dzięki temu na skórze wytwarza się swego rodzaju ochronny film, który zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i szkodliwymi czynnikami.

Istnieje cały wachlarz różnego rodzaju domowych sposobów mających na celu wzmocnienie paznokci i poprawę wyglądu całych dłoni. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

1. Cytrynowa kąpiel

Szklankę ciepłej wody mieszamy z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. W tak przygotowanej miksturze moczymy dłonie przez 5 minut. Następnie wystarczy dokładnie je wytrzeć, usunąć skórki, wypolerować oraz spiłować paznokcie, a także nałożyć krem do rąk. Voila! Teraz możemy pochwalić się pięknymi dłońmi nawet bez konieczności malowania paznokci.


2. Ananasowa odżywka


Enzymy zawarte w ananasie doskonale zmiękczają skórki. Wystarczy dwie łyżki soku ze świeżego owocu zmieszać z łyżką oliwy z oliwek. W tak powstałej odżywce moczymy końcówki palców przez ok. 30 minut. Po takim zabiegu odsunięcie skórek stanie się niezwykle łatwym zadaniem.

3. Terapia z siemienia lnianego


Łyżkę siemienia lnianego zalewamy szklanką wody, po czym gotujemy do momentu, aż powstanie gęsty kleik. Po wystygnięciu moczymy w nim palce przez 15 minut. Siemię lniane jak żaden inny produkt wzmacnia kruche paznokcie.

4. Ciepła oliwa z oliwek


Oliwa z oliwek fantastycznie poprawia kondycję płytki paznokciowej, a i jej wykorzystanie jest niezwykle proste. Dwie – trzy łyżki oliwy podgrzewamy delikatnie, a następnie moczymy w niej dłonie.

5. Migdałowe paznokcie

W celu nawilżenia i odżywienia skórek możemy zastosować kąpiel w podgrzanym oleju ze słodkich migdałów. Wystarczy pozostawić w nim końcówki palców zaledwie przez 5 minut, by uzyskać oczekiwany efekt.

6. Owocowo-warzywny zawrót głowy


Maseczka ze startego ogórka, soku z połowy cytryny i dwóch łyżek startego jabłka pomaga uzyskać piękny połysk na paznokciach. Zanurzamy dłonie w powstałej papce i pozostawiamy je na 15-20 minut.

7. Odżywka domowej roboty


Odżywkę wzmacniającą paznokcie możemy wykonać własnoręcznie. Mieszamy 7 ml oleju rycynowego, 3 ml oleju sojowego i kroplę olejku z bergamotki. Wszystko przelewamy do buteleczki i nakładamy na paznokieć za pomocą pędzelka.

Komentarze do: Domowe sposoby na zdrowe i mocne paznokcie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz