Szukaj

Domowe sposoby na dłonie

Podziel się
Komentarze0

Wiele osób często zwraca uwagę na dłonie drugiej osoby. Ponieważ często nie mamy ani czasu, ani pieniędzy na ich pielęgnację w salonach kosmetycznych, mogą wydawać się zaniedbane. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym wcale nie musi tak być. Nasze dłonie będą wyglądać pięknie, jeżeli zastosujemy kilka prostych zabiegów.

Domowe sposoby na dłonie

Wygładzanie

W celu wygładzenia i odświeżenia dłoni należy masować je połówką cytryny. Dodatkowo cytryna pomoże też usunąć przebarwienia ze skóry. Na rozjaśnienie plam świetny jest także sok z ogórka.

Nawilżanie


Nasze dłonie często są bardzo suche. W takim wypadku oprócz kremu do rąk możemy zastosować także specjalną maseczkę: do ugotowanego i rozgniecionego ziemniaka należy dodać dwie łyżki mleka i jedno żółtko. Taką papkę nakładamy na dłonie na około 15 min., przykrywamy ręcznikiem, a następnie zmywamy.

Zmiękczanie


Gdy skóra naszych dłoni jest szorstka, sprawdzonym sposobem na jej zmiękczenie jest wmasowanie w nie mieszanki oleju z sezamu, olejku rycynowego oraz oliwy z oliwek. Wszystkie składniki – w niewielkich proporcjach- muszą być dokładnie wymieszane. Dzięki temu nasze dłonie staną się bardziej elastyczne.

Zapobieganie poceniu się dłoni


Niektórzy ludzie borykają się z problemem, jakim jest szybkie pocenie się dłoni. Aby temu zapobiec wystarczy przygotować kompres na dłonie z szałwii.

Zabezpieczenie dłoni przed wysuszeniem

Dłonie – zwłaszcza kobiet - podczas codziennych prac domowych, takich jak sprzątanie czy zmywanie naczyń narażone są na urazy i wysuszenie. Warto więc zakładać podczas takich zajęć gumowe rękawiczki, które nie pozwolą, aby różnego rodzaju środki czystości niszczyły naszą skórę. Po zdjęciu rękawiczek należy umyć dłonie w letniej wodzie i zastosować krem do rąk.

Stosując się do powyższych rad sprawimy, że nasze dłonie będą zawsze wyglądać na zadbane. Jeżeli jednak są one bardzo zniszczone, wtedy domowe sposoby na ich pielęgnację niewiele pomogą – konieczna będzie wizyta u kosmetyczki.

Komentarze do: Domowe sposoby na dłonie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz