Szukaj

Kiedy należy stosować kremy nawilżające?

Podziel się
Komentarze0

Dobór odpowiedniego kremu nawilżającego jest niezwykle ważny do utrzymania zdrowej i pięknej skóry twarzy i ciała. Większość środków nawilżających to balsamy i kemy do rąk i ciała, cała reszta, to kremy przeznaczone do twarzy. Czym właściwie są środki nawilżające? Czy warto je stosować? Jeśli tak, to kiedy i jakie?

Kiedy należy stosować kremy nawilżające?


Krem nawilżający

Zdecydowana większość kremów nawilżających dostępnych na rynku, to środki łączące w sobie wodę i oliwę. Wynika z tego, że głównym składnikiem kremów jest właśnie woda. Dodatkowo obecna jest oliwa, bądź olejodpodobne środki typu gliceryna czy wazelina. Oprócz tego, czasami producenci zawierają w preparatach środki konserwujące i zapachowe.

Czy warto?

Niewątpliwie warto stosować kremy nawilżające, jeśli zachodzi taka potrzeba. Posiadanie kremu czy balsamu w domowej toaletce z pewnością nie przyspoży nam kłopotu, a może czasem pomóc. Każdy z nas miewa czasem wysuszoną skórę. Robi się ona wówczas spięta i nieprzyjemna w dotyku. Może to doprowadzić do wszelkich uszkodzeń np. pęknięć, bądź co gorsze, do infekcji skórnych.

Jak działają ?

Kremy nawilżające wytwarzają swego rodzaju błonę na powierzchni naszej skóry, dzieki której woda niewyparowywuje. Czyli mówiąc krótko, preparaty te są dodatkiem, bonusem do tego co nasza skóra sama wytwarza. Mowa oczywiście o produkowanym przez gruczoły łojowe, łoju. Kiedy mamy ich niedobór, nasza skóra od razu daje nam o tym znać. Piecze, swędzi, powodując czasem nawet ból. Wówczas zastosowanie kremu nawilżającego łagodzi te objawy, powodując, że nasza skóra wraca do pierwotnego stanu. Kobiety często skarżą się, że skóra na raminach i nogach bardzo szybko robi się sucha i bez odpowiedniego balsamu nie są w stanie wyjść z domu. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest dosyć prosta. Związane jest to właśnie z wytwarzanym łojem. Skóra twarzy posiada przeciętnie 600 gruczołów łojowy na jeden cm kwadratowy, natomiast okolice ramion czy nóg, zaledwie 20.  To jest powodem większego zapotrzebowania na nawilżenie tych partii naszego ciała.


Kiedy używać?

Tylko wtedy, kiedy nasza skóra rzeczywiście tego potrzebuje! Jeżeli będziemy używać np. kremu nawilżającego do twarzy w sytuacji kiedy wytwarza ona wystarczającą ilośc gruczołów łojowym, doprowadzić to może wówczas do zatkania porów, oraz powstania uciążliwego tradziku.

Jak dobrać odpowiedni krem?


Z pewnością nie trzeba kupować tysiąca kremów oddzielnie na każdą partię naszego ciała. Wystarczy osobny krem do twarzy i nawilżający balsam do ciała. Bardzo często kobiety decydują się na zakup oddzielnego preparatu pod oczy, do twarzy oraz szyji. Nie ma takiej potrzeby!  Co również ciekawe, specjalistyczne kremy na noc też nie są konieczne. Można zastosować ten sam, który używamy w ciągu dnia. Jedyne o czym nalezy pamiętać, to aby nie łączyć kremów do twarzy z balsamami do ciała, gdyż dobrane w nich składniki różnią się nieco w proporcjach.

Czym się sugerować przy zakupie?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wysoka cena produktu nie zawsze świadczy o jego znakomitej jakości. Przeważnie wysokość ceny spowodowana jest dużymi kosztami reklamy. O cenie świadczą również składniki. W tym wypadku warto wybrać te kremy, które zawierają oleje roślinne. Są one droższe, ale nie powodują uczuleń i nie pogarszają stanu cery. Ponadto, czytając skład należy wiedzieć, że środki z końca listy, zawarte są w kremie w znikomych ilościach. Warto także wybierać kremy bezzapachowe, gdyż minimalizują one reakcje uczuleniowe.
Drobie Panie, nie sugerujcie się również pięknym opakowiem, gdyż bynajmniej nie świadczy to w żadnym stopniu o jakości produktu.

Warto stosować kremy nawilżające, jeśli widzimy, że nasza skóra tego potrzebuje. Wcześniej jednak warto poznać, jaki typ skóry mamy, gdyż łatwiej będzie nam wówczas dobrac odpowiedni krem. Zalecana jest także konsultacja np z osobą pracującą w salonie kosmetycznym, bądź dermatologiem.


Autor:
Sara Guzik

Komentarze do: Kiedy należy stosować kremy nawilżające?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz