Szukaj

Peeling dłoni

Podziel się
Komentarze0

Dłonie tak samo jak twarz czy skóra zasługuje na troskliwą pielęgnację. Niestety naszym dłoniom nie wystarczy tylko krem, dobrze jest raz na jakiś czas nałożyć na nie peeling, który nada im wspaniałą gładkość.

Peeling dłoni


Peeling poprawia mikro krążenie, a także ułatwia wnikanie kremów w głąb skóry co powoduje, że staje się ona gładsza. Ponadto ma ona pozytywny wpływ na kolor naskórka, dzięki czemu możemy opóźnić pojawienie się starczych plam (przebarwień) na dłoniach.

Peeling dłoni można wykonywać tym przeznaczonym do twarzy, jednak dobrze jest przygotować coś specjalnego. Do tego warto sięgnąć po domowe produkty, które staną się składnikami naszego peelingu. Wybór takiej metody będzie nie tylko naturalny, ale również nie uszczupli naszej kieszeni.

Bardzo ważne, żeby sprawdzić czy na dłoniach nie ma żadnych ran lub skóra nie jest zbyt przesuszona. W takim wypadku użycie peelingu mogło by dodatkowo podrażnić naskórek, a dłonie zaczną piec.


Naturalne Peelingi:

Owsiany.
Przygotuj dwie łyżki owsianki, a następnie zalej je ¼ wody, łyżkę oliwy i półtorej łyżki soku z cytryny. Powstałą w ten sposób papkę, nakładamy na dłonie i wcieramy. Po kilku minutach spłukujemy ją wodą, a następnie wklepujemy kremy nawilżający.

Migdałowy.
Mielone migdały dodajemy do łyżki oliwy z oliwek i jedną filiżankę soku z cytryny. Taka papkę wmasowujemy w wilgotna skórę dłoni, a następnie spłukujemy i nakładamy nawilżający krem.

Ananasowy.
Połowę świeżego ananasa należy zmiksować z dwiema łyżkami płatków owsianych. Taką papkę nakładamy na dłonie, na około 10 minut po czym zmywamy ciepłą wodą. Na sam koniec wklepujemy krem.

Jeżeli cierpisz z powodu zaczerwienionej skóry dłoni pomoże Ci wcieranie soku z cytryny, musisz jednak uważać żeby nie było na niej żadnych pęknięć czy przesuszeń. W takim wypadku sok z cytryny będzie mocno piekł. Dobrze jest moczyć dłonie w wywarze z kory dębowej.

Komentarze do: Peeling dłoni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz