Szukaj

Jak wzmocnić paznokcie?

Podziel się
Komentarze0

Każda z nas chciałaby móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi i zadbanymi paznokciami. Połamane, obgryzione, krzywo opiłowane, to są problemy z paznokciami, z którymi zmagamy się na co dzień. Na wizyty w salonach kosmetycznych często nie mamy czasu, dlatego też najlepiej pielęgnować paznokcie regularnie w zaciszu domowym.


Jak pielęgnować paznokcie?

Zalecane jest robienie manikiuru co najmniej raz na dwa tygodnie. By móc to robić samodzielnie należy wybrać odpowiedni pilniczek. Wskazane jest stosowanie pilników papierowych o dwóch rodzajach powierzchni. Z jednej strony mamy twardszą powierzchnię, z której korzysta się przy skracaniu paznokci, a z drugiej miększą, która pomaga nam wygładzić brzegi paznokcia. Każda z nas powinna w swojej kosmetyczce mieć również kopytko do odsuwania skórek, które przed zabiegiem zmiękcza się specjalnym płynem. Poza tym do wykonania zabiegu niezbędne są nożyczki, odżywka oraz miseczka z wodą.

W pierwszej kolejności należy namoczyć paznokcie, by następnie móc je prosto spiłować. Nie należy piłować głęboko po bokach, gdyż może w ten sposób dojść do naruszenia brzegów płytki. Po zakończeniu piłowania warto wypolerować paznokcie gładką powierzchnią pilnika lub specjalnie do tego przeznaczoną kostką lub polerką

A co z bardzo zniszczonymi paznokciami?


W przypadku bardzo zniszczonych paznokci konieczne jest zastosowanie specjalnej kuracji. Najlepiej udać się do lekarza, który przepisze nam preparaty witaminowo-wapniowe. W przypadku bardzo kruchych paznokci najlepiej wmasowywać w nie codziennie odżywkę z żelem, wapniem, magnezem i witaminami. Zniszczone paznokcie najlepiej krótko obciąć i nie malować przez ok. 3 tygodnie. W tym czasie warto nakładać na nie trzy razy dziennie odżywkę, która wspomoże regenerację.


Po zakończeniu kuracji regenerującej można rozpocząć malowanie paznokci. Podczas zmywania lakieru należy korzystać ze zmywaczy z witaminami i składnikami odżywczymi, które nie zawierają acetonu.

Jakie lakiery do paznokci należy wybierać?


Najlepiej te, które posiadają właściwości odżywcze. W tym wypadku dobrym wyborem będą lakiery z dodatkiem witaminy E. Przy malowaniu paznokci warto stosować kilka podstawowych zasad.
  • W pierwszej kolejności nakładamy lakier podkładowy lub odżywkę.
  • Następnie serwujemy paznokciom dwie warstwy lakieru.
  • Na koniec warto nałożyć utrwalacz.
W przypadku kruchych i łamliwych paznokci dobrym rozwiązaniem jest wybór lakierów z nylonem, akrylem lub zmikronizowanym tytanem. Właściwie nałożony lakier powinien się utrzymywać przez okres 4-6 dni.

Osoby nie będące zwolenniczkami malowania paznokci powinny nakładać na nie ochraniacz, który nie tylko przeciwdziała popękaniom, ale również nadaje lekki połysk. Warto wiedzieć, że lakiery do paznokci nie mają nieograniczonej daty ważności. Raz otworzony lakier powinno się używać co najwyżej przez okres 6 miesięcy. 

Sposoby na wzmocnienie paznokci
  • Metoda 1
Właściwym rozwiązaniem jest nacieranie płytki paznokci olejkiem rycynowym, który nabyć można w aptece. Taka kuracja powinna być stosowana raz dziennie. Warto wiedzieć, że najwrażliwszą częścią paznokcia jest jego nasada, dlatego należy się z nią obchodzić ze szczególna ostrożnością. Kuracja z olejkiem rycynowym daje widoczne efekty już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Paznokcie stają się twardsze i ładniejsze.
  • Metoda 2
Dobrym sposobem na wzmocnienie paznokci jest stosowanie suplementów diety. Najlepiej wybierać te ze skrzypem polnym. Taka kuracja daje widoczne efekty i jest przy tym stosunkowo niedroga.
  • Metoda 3
Chcąc zregenerować paznokcie można również moczyć je w lekko podgrzanej oliwie z oliwek. Należy moczyć palce w oliwie przez 5 minut, a następnie zanurzyć w zimnej wodzie. Tak przeprowadzany zabieg powtarzać przez godzinę czasu. Widoczne rezultaty pojawiają się już po kilku sesjach.

Komentarze do: Jak wzmocnić paznokcie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz