Szukaj

Uśmiech bez metryki

Podziel się
Komentarze0

Zastanawiasz się, dlaczego większość celebrytów nie wygląda na swoje lata? Czy można sobie odjąć 10 lat bez interwencji chirurga plastycznego czy wstrzykiwania botoksu? Oczywiście! Wystarczy lifting uśmiechu - sekret młodości większości gwiazd. Zęby podlegają procesowi starzenia w zasadzie od momentu, kiedy do końca ukształtuje się stałe uzębienie. Przebarwienie, zmniejszająca się grubość szkliwa, ścieranie się zębów - wszystko to oznaki starzenia się uśmiechu.To proces naturalny i niestety widoczny już nawet u trzydziestolatków. Nie oznacza to wcale, że musimy się mu poddawać z pokorą. Możemy go zatrzymać, a nawet ukryć!

Nie tylko dla świata mediów

To prawda - piękny uśmiech to oznaka zdrowia, witalności i młodości. Dziś, dzięki zaawansowanej stomatologii estetycznej, nie jest już atutem jedynie nastolatków. W każdym wieku możemy sobie zafundować lifting uśmiechu - bez bólu i w całkowicie bezpieczny sposób. Jak? Zakładając licówki. „Licówki to ostatnio najpopularniejszy, po wybielaniu, zabieg estetyczny w naszych gabinetach" - mówi Agnieszka Szygenda, właścicielka poznańskiego centrum stomatologii Orident - „W tym roku skorzystało z niego 60% więcej pacjentów niż w latach poprzednich. To głównie biznesmeni, modelki, aktorzy, dziennikarze telewizyjni i osoby, które w swojej pracy muszą nienagannie się prezentować. Szukają skutecznych rozwiązań i są gotowi ponieść niemały wydatek, by uzyskać piękny, biały uśmiech”.

Zresztą świadomość wrażenia, jakie wywiera piękny uśmiech, coraz bardziej zakorzenia się w społeczeństwie, dlatego na założenie licówek decydują się również osoby planujące ważne zmiany w swoim życiu: ślub, podjęcie nowej pracy, negocjowanie ważnego kontraktu. Takiej pacjentce pomogli lekarze z Orident: „Do naszego centrum zgłosiła się pani, która od założenia licówek uzależniała powodzenie ważnej transakcji handlowej. Oczywiście zabieg wykonaliśmy, pani ubyło nagle jakieś 10 lat i co najważniejsze - znacznie wzrosła jej pewność siebie. Transakcja, jak przyznała - najważniejsza w życiu, znakomicie się powiodła” - opowiada Agnieszka Szygenda.


Bez skalpela

Pacjenci decydujący się na założenie licówek oczekują efektów: chcą w szybki, bezpieczny i bezbolesny sposób odmłodzić się o dekadę, a jednocześnie zależy im na tym, by rezultaty takiego zabiegu były trwałe. Nie interesuje ich wymiana uzupełnień, coraz częściej chcą po prostu nowego uśmiechu, poprawienia kształtu zębów. Dlatego decydują się na założenie licówek. Zdarza się nawet, że przychodzą ze zdjęciem i oczekują stworzenia uśmiechu takiego, jaki posiada ich ulubiona gwiazda filmowa. Swoją drogą te gwiazdy w większości wypadków swój uśmiech zawdzięczają właśnie licówkom.

Jeśli więc znana aktorka nagle zaczęła wyglądać lepiej, wygładziły się jej zmarszczki wokół ust, a same wargi zrobiły się jakby pełniejsze - przyjrzyjmy się jej zębom. Prawdopodobnie lepszy wygląd to wcale nie zasługa chirurga plastycznego, a dobrego stomatologa, który skorygował kształt i estetykę zębów za pomocą licówek. „Przy małych zmianach korektę można przeprowadzić za pomocą licówek kompozytowych, czyli cienkiej warstwy wypełnienia, którym obudowuje się ząb. Jednak prawdziwy lifting uśmiechu wymaga trwalszych licówek ceramicznych. To cienkie płatki porcelany naklejane na zewnętrzną warstwę zęba. Umożliwiają zmianę kształtu zęba, ukrycie przebarwień (same się nie przebarwiają!), zniwelowanie np. dużej przerwy między jedynkami oraz drobne korekty zgryzu” - wyjaśnia właścicielka Orident Stomatologia.


Licówki umożliwiają również wydłużenie zębów. Nie chodzi oczywiście o widoczne wydłużenie, ale o drobną korektę, dzięki której - co może wydać się zaskakujące - zgryz powróci do stanu sprzed kilku lat, a skóra twarzy zyska lepsze oparcie i łatwiej jej będzie walczyć z efektami starzenia.

Czy to na pewno takie kosztowne?

Piękny uśmiech uzyskany dzięki licówkom to dość spory wydatek - jedna licówka ceramiczna dobrej jakości to koszt około 1 500 złotych*. Warto przy tym podkreślić, że trwałość licówek to około 15 lat. Licówki nie przebarwiają się i naprawdę rzadko odklejają.

Wypełnienia, którymi korygujemy zęby, musimy wymieniać średnio co 2 lata, bo zmieniają kolor (koszt wypełnienia to średnio 200 zł), jeśli chcemy zmienić kolor zębów, musimy przeznaczyć na profesjonalne wybielanie około 1000 zł (średnio co 3 lata). Trzeba też pamiętać, że po wybieleniu konieczna jest wymiana starych wypełnień, przynajmniej tych w przednich zębach, bo nie poddają się one temu zabiegowi (znów około 200 zł za jedno). Może więc w ogólnym rachunku licówki to nie takie znów drogie rozwiązanie? Zresztą jest coraz bardziej dostępne - banki zdały sobie sprawę z tego, że inwestycja w wygląd ma wysoką stopę zwrotu. Dlatego coraz łatwiej uzyskać kredyt na zabiegi stomatologiczne.

* średnie ceny zabiegów stomatologicznych z 20 gabinetów w Poznaniu, Warszawie i Katowicach.

Komentarze do: Uśmiech bez metryki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz