Szukaj

Jak zatrzymać proces starzenia się skóry?

Podziel się
Komentarze1

W ciele każdej kobiety zachodzą pewne procesy, którym nie da się zapobiec. Jednak nie należy pozostawać biernym w tej kwestii! Wszystko zależy od samodyscypliny i chęci. Odpowiednia praca nad własnym ciałem może przyczynić się do tego, że zgrabną linią będziemy się cieszyć nawet w podeszłym wieku.

Jak zatrzymać proces starzenia się skóry?

Po 30stce się zaczyna

Po 30. roku życia spowalnia się metabolizm, co dość szybko skutkuje nadwagą u kobiet mniej aktywnych. Wpływa to także na pogorszenie się samopoczucia. Zmiany przejawiają się także w zmęczonej skórze, słabszych włosach, a zwłaszcza oczach. Przyjacielem kobiety w tym wieku mogą być odpowiednie kosmetyki dla cery dojrzałej, których wybór jest ogromny. Sprzyjają kobietom, które chcą o siebie dbać. Warto jednak przed wyborem kosmetyku sprawdzić jego skład i upewnić się, czy nie wpłynie on w negatywny sposób na cerę.
Wiadomo jak dużą rolę odgrywa reklama w dzisiejszych czasach. Wiele produktów reklamuje się jako uniwersalne, czyli takie, które działają odpowiednio na każdą skórę, paznokcie czy włosy. Jest to oczywiście tylko chwyt marketingowy. Aby odpowiednio zadbać o swoje ciało, należy odbyć rozmowy z osobami kompetentnymi takimi jak, kosmetyczka, dietetyk czy dermatolog. Odpowiednia aktywność i dobrze dobrane kosmetyki mogą spowodować, że nawet po 40 roku życia można wyglądać atrakcyjnie.


Zdrowie płynie ze sportu!

Kluczem do sukcesu jest zachowanie sprawności fizycznej. Najprościej mają kobiety, które już od najmłodszych lat uprawiają sport, regularnie ćwiczą, czy prowadzą aktywny tryb życia. Badania naukowe dowodzą, że regularne ćwiczenia takie jak np.: aerobic, ćwiczenia sprawnościowe i rozwojowe, redukują ryzyko cukrzycy, chorób serca, osteoporozy oraz działają korzystnie na poziom cholesterolu i ciśnienie krwi. Dodatkowo, pozwalają zachować odpowiednią masę ciała i wyrzeźbić zgrabną sylwetkę. Ćwiczenia można wykonywać trzy razy dziennie po dziesięć minut. To nie zabiera dużo czasu, a regularność ich wykonywania to same korzyści. Dzięki porannej dawce gimnastyki, pobudza się organizm i poprawia ciśnienie krwi, co daje więcej energii na cały dzień. Może być to gimnastyka w pokoju, trucht czy marsz po okolicy. Zimową porą warto zainteresować się basenem. To najlepsza siłownia! Podczas pływania pracuje większa ilość mięśni niż w przypadku np.: jazdy na rowerze. Ćwiczenia z lekcji w-f również mogą być bardzo przydatne,  przysiady, które korzystnie wpływają na stawy są bardzo ważnym ćwiczeniem. Ponadto wyskoki, pompki, brzuszki również są wartościowe. Najważniejsza jest wytrwałość i systematyczność. Jednorazowe lub nieregularne ćwiczenia nie przyniosą pożądanych efektów, dlatego też wiele kobiet szybko rezygnuje.


Okres menopauzy

Dla wielu kobiet najgorszym momentem jest wejście w okres menopauzy. Organizm przestawia się na tryb pasywny, ustają miesiączki. Objawia się to gorszym samopoczuciem, częstą zmianą nastrojów, zawrotami głowy czy uderzeniami fal gorąca. Odbija się to na kontaktach ze znajomymi jak i również na pracy. Bardzo często przybywa także kilogramów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość dla samej siebie. Każdy ma prawo do gorszych chwil i złego samopoczucia. Nie wolno jednak się poddawać. Warto skorzystać również z medycyny naturalnej. Ćwiczenia, spacer i ruch pomogą uniknąć kilogramów i zredukować odczuwalne objawy w okresie menopauzy.

Autor: Damian Nowaczek

Komentarze do: Jak zatrzymać proces starzenia się skóry? (1)

alicjawu
alicjawu 15-11-2013 12:15

Piękno i zdrowie

1

Ostatnio dużo czytałam o zdrowej diecie, oczyszczaniu organizmu i urodzie. Moje poszukiwania potwierdzają, że można zachować zdrowie i urodę właśnie dzięki aktywności fizycznej (poczytajcie o autofagii). Zgadzam się więc... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze