Szukaj

5w1, czyli jak ograniczyć ilość kosmetyków?

Podziel się
Komentarze0

Kobieta dwudziestego pierwszego wieku to przede wszystkim kobieta idąca z biegiem czasu. Mało, która z nas cieszy się niesamowitą ilością wolnego czasu. Życie wymaga od nas bycia wydajną i wielofunkcyjną, tego samego więc my wymagamy od życia i od naszych kosmetyków.

5w1, czyli jak ograniczyć ilość kosmetyków?

Nasze wymagania

Ciężko wyobrazić sobie kobietę wybierającą się w podróż i pakującą do walizki 10 kg kosmetyków – mleczka, balsamy, kremy, kosmetyki do twarzy, ciała, rąk, stóp.

Według przeprowadzonych badań, Polki pokazują, że mają coraz mniej czasu dla siebie. Są zabiegane i zapracowane. Niewiele jest takich, które miałyby czas na pełną pielęgnacje i godziny wysiadywane przed lustrem. Producenci kosmetyków musieli więc stawić czoło naszym obecnym wymaganiom. Tym sposobem najnowszym trendem stały się kosmetyki wielofunkcyjne. Funkcjonalne, kompleksowe, proste w użyciu, poręczne, szybkie i skuteczne.

Kosmetyków wielofunkcyjnych przybywa na półkach sklepów. Tutaj priorytety wyznacza brak czasu. 

Pielęgnacja twarzy

Praktycznym rozwiązaniem są preparaty typu 2w1 – np. mleczko połączone z tonikiem, lub 3w1 – mleczko z tonikiem i płynem do demakijażu oczu.


Niektóre z kosmetyków nie tylko oczyszczają skórę twarzy, ale jednocześnie ją złuszczają i przygotowują do nałożenia kolejnych preparatów.

Często producenci łączą więc żel myjący, peeling i maseczkę w jednym. Takie preparaty są idealne dla młodych osób walczących z niedoskonałościami skóry. Peeling i żel usuwają zanieczyszczenia, odblokowują pory, aby zapobiegać zaskórnikom, a maseczka z naturalnymi składnikami skutecznie pomaga wyeliminować nadmiar sebum.


Wakacyjną torbę odciążają również kosmetyki w saszetkach – są to najczęściej maseczki i peelingi dostosowane do różnych typów cery.

Walka z zakryciem niedoskonałości

Producenci wciąż poszukują coraz doskonalszych produktów łączących w jednym opakowaniu zalety kilku rodzajów kosmetyków. Dla przykładu: korektor i fluid, który rozświetla cerę i wyrównuje jej kolory. Jest on naturalny, automatycznie dostosowuje się do koloru karnacji, stapia się z cerą. Makijaż i pielęgnacja w jednym – to klucz do sukcesu.

Na rynku znajdziemy również silikonową bazę i podkład w jednym. Taki preparat sprawia, że po jego użyciu cera jest gładka, kolorystycznie jednolita, rozświetlona i przede wszystkim pozbawiona wszelkich widocznych niedoskonałości.

Świetnym, wakacyjnym rozwiązaniem okaże się też krem koloryzujący, czyli podkład połączony z kremem nawilżającym. Cera wypoczęta, lekko opalona z pewnością będzie w nim ładnie wyglądać.

Zbierając kosmetyk zawierający (uwaga) podkład, bazę i korektor zdecydowanie ułatwisz sobie życie. Puder brązujący zastąpi puder, róż, a nawet i samoopalacz.

Warto czasem użyć błyszczyka zamiast szminki i konturówki. Nada on makijażowi lekkości i odejmie lat.
Kosmetyki w wersji kompaktowej (oczy, policzki, usta) sprawdzą się do malowania.

Autor: Katarzyna Komenda

Komentarze do: 5w1, czyli jak ograniczyć ilość kosmetyków?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz