Szukaj

Jak przygotować twarz do make-up`u?

Podziel się
Komentarze0

Już samo wykonanie makijażu na specjalne okazje jest dosyć skomplikowaną sprawą, a przecież przed tym trzeba jeszcze odpowiednio przygotować do tego twarz. Jak to zrobić?

Jak przygotować twarz do make-up`u?

Po pierwsze, dostosuj kosmetyki do pory roku. Latem skóra nie potrzebuje tłustych kremów i dużej ilości nakładanych warstw, inaczej wygląda to w zimę. Po drugie, parę dni przed ważnym wydarzeniem warto wykonać peeling, dzięki któremu pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i nadasz twarzy gładkości. Pamiętaj, żeby zrobić to odpowiednio wcześnie - jeśli wykonasz go za późno, skóra może być podrażniona i wyglądać po prostu źle.

puderPo złuszczaniu odżyw skórę maseczką, najlepiej ściągającą, która zamyka pory. Kiedy już nadejdzie ważny dzień, pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest oczyszczenie twarzy. Należy to zrobić kosmetykiem służącym do demakijażu, specjalnie dostosowanym do twojego rodzaju cery. Następnie, trzeba wykonać tonizowanie, które jest bardzo ważnym zabiegiem, bo przywraca skórze równowagę. Wybierając tonik, analogicznie do płynu do demakijażu, sprawdź do jakiego rodzaju skóry się nadaje.


Kolejnym etapem jest nałożenie kremu na dzień, a jeśli masz cerę dojrzałą, powinnaś zastosować dodatkowo krem pod oczy – jednak nie ten, którego używasz na noc, bo jest za ciężki. Odpowiednio dobrany spowoduje, że zmarszczki wokół oczu staną się mniej widoczne, a twoja twarz będzie dzięki temu wyglądała młodziej.

Kiedy krem zostanie wchłonięty, należy zaaplikować lekką bazę pod podkład, która napina skórę i chroni ją przed wysuszeniem. Zapobiega także obsunięciu się podkładu w wysokiej temperaturze czy przy ostrym świetle i sprzyja utrwalaniu makijażu, dlatego jest niezbędnym elementem na długie imprezy, jak wesele czy sylwester - na co dzień jednak nie ma konieczności, by jej używać.  Latem zastosuj lekki krem, która będzie równocześnie pełnił funkcję bazy, a unikniesz jednego etapu przygotowań.

Wydaje się, że to dużo zabiegów, prawda? Tymczasem, to dopiero początek...


Autor:

Weronika Fryben

Komentarze do: Jak przygotować twarz do make-up`u?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz