Szukaj

Skuteczna walka z niedoskonałościami skóry

Podziel się
Komentarze0

Nieprawdą jest, że wraz z zakończeniem okresu dojrzewania kończą się problemy ze skórą.  Takie problemy jak: wypryski, zaskórniaki, rozszerzone pory i podrażnienia występują u 3 na 5 dorosłych kobiet1. Co jest przyczyną powstawania niedoskonałości, kiedy okres dojrzewania dawno już za nami? Nasza skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynnków takich jak: zanieczyszczenie środowiska, promienie UV, niskie temperatury lub zbyt suche powietrze.Niebagatelny wpływ na skórę  ma również niezdrowy styl życia, nieprawidłowa dieta (np. zbyt bogata w produkty wysokoprzetworzone) i często towarzyszący nam stres. Wszystkie te czynniki mogą powodować podrażnienie skóry, objawiające się nawracającymi niedoskonałościami.

Nawracające niedoskonałości sprawiają, że kobiety czują się bezsilne; tracą pewność siebie.  Nie mogą kontrolować swojego wizerunku, co jest przyczyną dyskomfortu i kompleksów. Porównują siebie z koleżankami o idealnie gładkiej i zdrowej skórze, przez co czują się gorsze, mniej wartościowe. W tym kontekście problem niedoskonałości to już nie tylko problem zdrowia skóry, ale komfortu psychicznego i jakości życia.

Skoro jednak tak wiele czynników może powodować powstawanie niedoskonałości w wieku dorosłym, czy naprawdę nic nie można zrobić, by skutecznie walczyć z tym problemem?

Okazuje się, że istnieje skuteczne rozwiązanie.

Zacząć trzeba od tego, co jest pierwotną przyczyną tego, że skóra staje się podatna na któreś z wyżej omówionych czynników i reaguje na nie niedoskonałościami. Przyczyna ta tkwi w budowie skóry, a konkretnie – w ilości zakończeń nerwowych, które łączą się z gruczołami łojowymi w skórze.


Gruczoły łojowe są takie same dla każdego rodzaju skóry. W przypadku skóry z niedoskonałościami ich ilość  jest znacznie większa. Dlatego też reagują one szybciej szybciej i łatwiej na różne bodźce. Bardziej podrażnione gruczoły łojowe powodują  nadprodukcję sebum i powstawanie ognisk zapalnych, które powodują podrażnienia. W efekcie, co jakiś czas, na skórze powstają niedoskonałości.

Technologia nowej generacji w walce z niedoskonalościami skóry


Współczesna kobieta wiele wymaga od produktów pielęgnacyjnych skóry. Codzienna pilęgnacja dorosłej skóry nie może być agresywną kuracją często stosowaną u młodzieży, która przede wszystkim boryka się z problemami tradzikowymi. Wspołczesna nauka wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw. Przykładem może być NORMADERM - preparat stworzony z myślą o kobietach zwalczających nawracające niedoskonałości skóry, działa podwójnie: oczyszcza – aby zredukować widoczne na skórze, kłopotliwe wypryski, krostki, zaskórniki i zaczerwienienia; a także łagodzi podrażnienia, aby zapobiegać ich nawracaniu.


Skuteczność kremu NORMADERM zapewnia innowacyjne połączenie składników aktywnych:

  • Kompleks Zincadone+, w skład którego wchodzą: Zincadone - działa przeciwbakteryjnie i reguluje produkcję sebum.
  • Kwas salicylowy - sprzyja usuwaniu martwych komórek, wygładza i rozjaśnia skórę.
  • Eperuline - składnik pochodzenia naturalnego o działaniu kojącym.

Kompleks Zincadone+ stopniowo redukuje zaczerwienienia i niedoskonałości. Oczyszcza i pielęgnuje skórę na jej powierzchni dzięki czemu jest bardziej zdrowa, lepiej oczyszczona i jednolita.

Technologia przenikania do wnętrza porów:
  • LHA - działanie złuszczające i oczyszczające.
  • Kwas glicyretynowy -  koi skórę.
  • Totarol - zmniejsza namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie niedoskonałości.

Dzięki technologii  przenikania do wnętrza porów składniki aktywne wnikają wgłąb porów skóry, i działają w miejscu powstawania niedoskonałości, by skutecznie im zapobiegać; nawet nawracające niedoskonałości są zredukowane. Składniki aktywne wnikając do wewnątrz skóry, chronią i oczyszczają gruczoły łojowe.

Krem ma świeżą, szybko się wchłaniającą konsystencję  Szybko  się wchłania, zapewnia matujący efekt i stanowi świetną bazę pod codzienny makijaż.

Krem szybko się wchłania i zapewnia komfort skórze już od pierwszego użycia. Do stosowania codziennie, także pod makijaż.

Skuteczność kremu potwierdzają specjaliści: NORMADERM otrzymał prestiżową Nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej 2008 przyznawaną przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Przypisy:

1. Centrum Zdrowej Skóry - 2007 - 47 230 kobiet.

2. Test kliniczny prowadzony przez 4 tygodnie w grupie 48 osób.

3. Procent kobiet. Samoocena przeprowadzona w grupie 50 kobiet

4. Testy instrumentalne w grupie 21 osób.Komentarze do: Skuteczna walka z niedoskonałościami skóry

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz