Szukaj

Sezon na trądzik

Podziel się
Komentarze3

Problemy z trądzikiem zwykle nasilają się z początkiem września, ale wcale nie z powodu mniej słonecznej niż latem pogody. Przeciwnie - to właśnie słońce jest główną przyczyną sezonowych problemów skórnych. Opalanie jest jedną z najchętniej stosowanych „kuracji” przez osoby borykające się z problemem trądziku. Dermatolodzy alarmują: to duży błąd. - Silne działanie promieni słonecznych sprzyja powstawaniu wyprysków - tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. - Nasila się rogowacenie skóry, przez co dochodzi do zatykania porów i powstawania zaskórników.Skąd zatem wzięło się przekonanie o zbawiennym działaniu słońca? Ze złudnego pierwszego efektu, kiedy to po opalaniu cera rzeczywiście przez krótki czas wygląda lepiej. Promienie słoneczne działają bowiem przeciwzapalnie, dzięki czemu zmniejsza się liczba wyprysków. Niestety jednocześnie stymulują gruczoły łojowe, odpowiedzialne właśnie za powstawanie zaskórników, a od nich do bolesnych pryszczy już niedaleko. Dlatego właśnie po kilku tygodniach trądzik wraca ze zdwojoną siłą.

Jesienne problemy skórne wynikają także z odstawienia leków przeciwtrądzikowych. Leki te w kontakcie ze słońcem często powodują przebarwienia skórne, dlatego opalający się wolą je odstawić na czas wakacji. - Trądzik, jak każda choroba, wymaga leczenia, w tym przypadku bardzo czasochłonnego - mówi dr Agnieszka Bliżanowska. - Nie daje ono szybkich, widocznych efektów, dlatego pacjenci często się zniechęcają. A w tym przypadku, aby problem zniknął, konieczna jest wielomiesięczna kuracja pod okiem dermatologa.


Dlatego, jeśli masz cerę trądzikową, po urlopie nie czekaj, aż obudzisz się z twarzą usianą wypryskami, tylko niezwłocznie udaj się do lekarza. Metod poprawy stanu skóry jest dzisiaj mnóstwo, ale to dermatolog zdecyduje, która będzie dla Ciebie najlepsza. Jesienią leczenie można uzupełnić o peelingi medyczne, np. delikatne zabiegi oczyszczania Jet Peel. Przede wszystkim jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Zawsze natomiast pamiętaj o kilku prostych zasadach: najlepiej przez cały rok stosuj kremy z filtrem, nie zapominaj o lekach i odpowiednim oczyszczaniu twarzy, a podczas opalania zamiast preparatów z kwasem glikolowym używać innych kosmetyków, na bazie kwasów azelainowego lub salicylowego. Wówczas koniec urlopu nie będzie wiązał się z przykrym powrotem do problemów z trądzikiem.

O WELLDERM

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.


Komentarze do: Sezon na trądzik (3)

małgorzata.krzysiak
małgorzata.krzysiak 21-05-2015 21:11

trądzik

1

to nie jest sezonowe, jak ktoś walczy z trądzikiem to non stop, sama wiem o czym mówię bo pozbyc sie go nie mogłam od dawien dawna, ale po długich poszukiwaniach środka na tę dolegliwosc trafiłam z polecenia kolezanki te... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
donna
donna 15-05-2015 20:53

lek na trądzik

1

mi osobiście bardzo pomogł alaclarin acne. stosowałam żel 2 razy dziennie i krem. trądzik bardzo szybko wyleczyłam i bardzo skutecznie, bo dotychczas nic się nie pojawiło na skórze. radzę wszystkim moim znajomym, którzy ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
marusia
marusia 12-12-2010 19:59

lek na trądzik

1

przekonałam się na własnej skórze, że słońce nie pomaga na trądzik, a wręcz pogarsza stan skóry. to, co mi najbardziej pomogło to izotretynoina doustna, a konkretniej Aknenormin. polecam, jak ktoś ma spore problemy z trą... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze