Szukaj

Zabiegi dla cery trądzikowej

Podziel się
Komentarze0

Trądzik powszechnie uważa się za problem osób nastoletnich, chociaż pojawia się także w późniejszym okresie życia. Najczęściej widoczny jest na twarzy, ramionach i plechach. Jest to przypadłość, która szpeci nie tylko w czasie jego pojawienia się, ale także po zniknięciu może pozostawić po sobie blizny. Dlatego ważne jest jego leczenie i wykonywanie odpowiednich zabiegów.

Zabiegi dla cery trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej w domu

W codziennej pielęgnacji domowej warto używać kosmetyków, które przeznaczone są dla tego właśnie typu skóry. Producenci oferują takie preparaty, jak: żele i płyny do mycia twarzy, toniki oraz kremy matujące. Warto zastosować także kosmetyki, które działają punktowo: kremy, maści lub produkty antyseptyczne dla dzieci. Przy codziennej pielęgnacji należy pamiętać, by nie usuwać samodzielnie wyprysków, ponieważ spowoduje to rozprowadzenie bakterii po twarzy oraz zwiększenie ryzyka powstania blizn.

Z cerą trądzikową należy obchodzić się ostrożnie i obserwować, czy na poszczególne zabiegi nie reaguje gorzej. Dlatego też lepiej nie wykonywać ich na chwilę przed ważnym wyjściem. Można sprawdzić działanie peelingu, po którym warto nałożyć maseczkę ściągającą na bazie zielonej glinki bądź drożdży.

Należy pamiętać także o odpowiednim nawilżeniu skóry. Na dzień stosujemy krem matujący, zapobiegający świeceniu twarzy. W okresie letnim dużą rolę odgrywają kremy z filtrem UV, które można stosować samodzielnie lub dodać je do kremu używanego na co dzień.

Zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym

Oprócz codziennej, domowej pielęgnacji, warto także czasem wykonać zabiegi w salonie kosmetycznym. Należy jednak wcześniej ustalić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich zrobienia.

Pierwszym proponowanym zabiegiem jest przeważnie manualne oczyszczanie skóry, które pomaga w usunięciu zmian, występujących już na twarzy. Działa także bakteriobójczo, oczyszcza cerę oraz odpowiednio ją odżywia. Należy jednak pamiętać, że po wykonaniu tego zabiegu skóra potrzebuje czasu, by odpowiednio się wygoiła.

Kolejny zabieg, który można wykonać w salonie kosmetycznym to peeling kawitacyjny. Polega on na bezbolesnym i głębokim oczyszczaniu skóry twarzy za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Dzięki niemu skóra twarzy zostanie dokładnie oczyszczona z nadmiaru sebum z porów, usunięty zostanie zrogowaciały naskórek oraz bakterie. Peeling kawitacyjny jest skuteczniejszy niż popularne peelingi, ponieważ działa dużo głębiej i doraźniej.

Inne zabiegi odbywają się na bazie kwasów. Jednym z nich jest peeling wielowarstwowy na bazie kwasu mlekowego. Nie wywołuje szczypania podczas nakładania kwasu i ma działanie głęboko nawilżające. Inny zabieg złuszczający, to peeling kwasem glikolowym. Przy długotrwałym stosowaniu może odbudować włókna sprężyste i poprawić elastyczność skóry. Peeling kwasem migdałowym ma działanie antybakteryjne. Może być stosowany przez cały rok i jest idealny dla skóry bardzo wrażliwej. Nie podrażnia twarzy oraz nie wywołuje pieczenia i zaczerwienienia skóry.

Inny zabieg proponowany dla cery trądzikowej to dersonvalizacja. Wykonywana jest ona za pomocą urządzenia o silnym działaniu bakteriobójczym. Redukuje zmiany skórne oraz przyspiesza gojenie się miejsc zmienionych. Efekty zabiegu zauważane są już w pierwszych dniach stosowania.

Należy pamiętać jednak, że przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych, ważna jest współpraca pomiędzy kosmetologiem i dermatologiem. To wszystko, w połączeniu z domową pielęgnacją codzienną, pozwoli na złagodzenie nieprzyjemnych skutków, które wywołuje trądzik.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Zabiegi dla cery trądzikowej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz