Szukaj

Czy trądzik różowaty jest związany z konsumpcją alkoholu?

Podziel się
Komentarze2

Z problemem trądziku boryka sie wiele ludzi, zwłaszcza nastolatków. Często uważa się, że trądzik różowaty jest wynikiem picia alkoholu. Nie i jeszcze raz nie: ta choroba dermatologiczna, wyjątkowo uciążliwa i niepokojąca, nie ma żadnego absolutnie związku z nadmierną konsumpcją napojów alkoholowych.


Trądzik różowaty jest w rzeczywistości chorobą zapalną i przewlekłą twarzy, której przyczyn specjaliści nie znają. Niektórzy wysuwają hipotezy o uszkodzeniu naczyń krwionośnych twarzy.

Objawy trądziku różowatego

Jedna rzecz jest pewna. Trądzik różowaty wpływa na wygląd fizyczny. Przekłada się on na liczne zaczerwienienia i wrażenia palenia skóry. W swoich najcięższych postaciach, trądzik różowaty staje się przewlekły, ze stałymi zaczerwienieniami oraz rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Później pojawiają się brzydkie wypryski, tak zwane wykwity grudkowe.


Ta bardzo nieprzyjemna choroba najlepiej leczy się, jeśli terapia zaczyna się we wczesnym stadium. A więc, jeśli zauważasz u siebie na twarzy zaczerwienienia, które pozostają na stałe, porzuć babcine metody leczenia i nie zwlekaj z wizytą u lekarza albo dermatologa, po prostu.

Komentarze do: Czy trądzik różowaty jest związany z konsumpcją alkoholu? (2)

małgorzata.krzysiak
małgorzata.krzysiak 21-05-2015 21:06

trądzik różowaty a alkohol

2

uważam, ze trądzik jets uzależniony indywidualnie u jednych będzie on występowac od mleka u innych przez hormony a u następnych od alkoholu, wiec nie można z góry wszystkiego winic. Ja do tej pory nie rozwikłałam tej zag... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze