Szukaj

Czy trądzik różowaty jest związany z konsumpcją alkoholu?

Podziel się
Komentarze2

Z problemem trądziku boryka sie wiele ludzi, zwłaszcza nastolatków. Często uważa się, że trądzik różowaty jest wynikiem picia alkoholu. Nie i jeszcze raz nie: ta choroba dermatologiczna, wyjątkowo uciążliwa i niepokojąca, nie ma żadnego absolutnie związku z nadmierną konsumpcją napojów alkoholowych.


Trądzik różowaty jest w rzeczywistości chorobą zapalną i przewlekłą twarzy, której przyczyn specjaliści nie znają. Niektórzy wysuwają hipotezy o uszkodzeniu naczyń krwionośnych twarzy.

Objawy trądziku różowatego

Jedna rzecz jest pewna. Trądzik różowaty wpływa na wygląd fizyczny. Przekłada się on na liczne zaczerwienienia i wrażenia palenia skóry. W swoich najcięższych postaciach, trądzik różowaty staje się przewlekły, ze stałymi zaczerwienieniami oraz rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Później pojawiają się brzydkie wypryski, tak zwane wykwity grudkowe.

Zobacz również:Ta bardzo nieprzyjemna choroba najlepiej leczy się, jeśli terapia zaczyna się we wczesnym stadium. A więc, jeśli zauważasz u siebie na twarzy zaczerwienienia, które pozostają na stałe, porzuć babcine metody leczenia i nie zwlekaj z wizytą u lekarza albo dermatologa, po prostu.

Komentarze do: Czy trądzik różowaty jest związany z konsumpcją alkoholu? (2)

małgorzata.krzysiak
małgorzata.krzysiak 21-05-2015 21:06

trądzik różowaty a alkohol

2

uważam, ze trądzik jets uzależniony indywidualnie u jednych będzie on występowac od mleka u innych przez hormony a u następnych od alkoholu, wiec nie można z góry wszystkiego winic. Ja do tej pory nie rozwikłałam tej zag... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze