Szukaj

Powrót do pracy po chorobie nowotworowej - warsztaty UNIKORN

Podziel się
Komentarze0

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN zaprasza na cykl szkoleń skierowanych do osób powracających do aktywności zawodowej po chorobie nowotworowej. Tygodniowe treningi doskonalące, spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym - to wszystko bezpłatnie w siedzibie stowarzyszenia w Krakowie. Projekt „Kto szuka, ten żyje”, skierowany jest do osób z Małopolski i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ubiegłym roku w całej Polsce wykryto raka u ponad 140 tys. osób. W samym województwie Małopolskim było to ponad 6 tys. osób. Ci, którzy wygrali z chorobą, starają się powrócić do trybu życia sprzed choroby. Jednak tylko niewielki odsetek osób powraca w pełni do aktywności zawodowej i podejmuje stałą pracę. - Długotrwałe leczenie i rehabilitacja często przyczyniają się wykluczenia społecznego, w tym również zawodowego. Większość osób, ze względu na stan zdrowia, decyduje się na przejście na emeryturę czy rentę. Osoby w pełni zdolne do pracy i chcące nadal uczestniczyć w życiu zawodowym, często rezygnują z poszukiwań, nie wierząc w ich skuteczność - mówi Iwona Nawara, Prezes Stowarzyszenia UNICORN. - I właśnie to takich osób skierowany jest program Stowarzyszenia UNICORN pod hasłem „Kto szuka, ten żyje” - dodaje Nawara.

Projekt powstał z myślą o osobach, szukających pracy, bądź planujących do niej wrócić po dłuższej przerwie, a także do tych, którzy zamierzają zmienić swoje kwalifikacje lub nie mają koncepcji na swoją zawodową przyszłość. Projekt jest skierowany do mieszkańców województwa małopolskiego, dotkniętych problemem choroby nowotworowej.

W ramach Projektu, UNICORN oferuje: tygodniowe warsztaty psychologiczne, dwudniowe szkolenia z doradztwa zawodowego, a także indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym. Każdy może skorzystać z różnorodnych form pomocy w ciągu miesiąca. Biorąc udział w programie, uczestnik m.in. pozna skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, dowie się, jak zarządzać czasem, rozwinie zdolności interpersonalne. Podczas indywidualnych spotkań, specjalista pomoże ustalić nową ścieżkę kariery zawodowej, wytyczyć realne, nowe cele oraz sposób ich realizacji.


Aby wziąć udział w całkowicie bezpłatnym projekcie, należy tylko wypełnić stosowne formularze i skontaktować się ze Stowarzyszeniem.


Projekt potrwa od marca 2010 roku do kwietnia 2011 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ktoszukatenzyje.pl lub na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN www.unicorn.org.pl.

Przekazując nam 1% podatku wspierają Państwo działania Centrum Psychoonkologii:

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN - KRS 0000118043

Informacje, w jaki sposób przekazać 1% na rzecz naszej Organizacji znajdują się pod linkiem: http://unicorn.org.pl/index.php?strona=procent

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN powstało w Krakowie w 1999 roku. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki pomocy władz Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego Stowarzyszenie stworzyło DOM UNICORNU, do którego po poradę i wsparcie przychodzą chorzy na nowotwory oraz ich bliscy. Stowarzyszenie oferuje pomoc osobom nie tylko z Krakowa, ale również potrzebującym z całej Polski. Więcej informacji o Stowarzyszeniu: www.unicorn.org.pl

W maju 2009r., dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie UNICORN uruchomiło CENTRUM PSYCHOONKOLOGII, oferujące wszechstronną pomoc chorym na raka i ich bliskim. Obecnie Centrum prowadzone jest wyłącznie w oparciu o środki własne Stowarzyszenia. W CENTRUM PSYCHOONKOLOGII można uzyskać specjalistyczną pomoc obejmującą m.in.: indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapię grupową, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami, zajęcia ruchowe i relaksacyjne.

Więcej informacji na temat form pomocy dostępnych w Centrum można uzyskać na stronie www.centrumpsychoonkologii.pl lub pod numerem telefonu: 012 432 61 00, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00, ul Kopernika 19E, 31-501 Kraków.

Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy na stronę!

http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Wspierania-Onkologii-Unicorn/311008444569?ref=ts


Komentarze do: Powrót do pracy po chorobie nowotworowej - warsztaty UNIKORN

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz