Szukaj

Naczynka dają znać o sobie jesienią

Podziel się
Komentarze0

Początek jesieni to zła i dobra wiadomość dla osób posiadających skórę naczynkową. Zła, bo to w tym okresie problemy z naczynkami często się nasilają. Dobra, bo po zabiegu redukcji rumienia należy unikać nasłonecznienia i nagłych zmian temperatur, czemu sprzyja jesienna pogoda. Pękające naczynka, popularnie nazywane ,,pajączkami”, to problem, który dotyka według szacunków ok. 60% ludzi na świecie.– Tzw. pajączki powstają, gdy kruche ściany naczyń krwionośnych nie wytrzymują wysokiego ciśnienia krwi – tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. – W efekcie stają się dobrze widoczne pod skórą, najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i nogach.

Dlaczego osoby posiadające cerę naczynkową powinny szczególnie zadbać o nią po lecie? Promienie UV i wysokie temperatury to czynniki nasilające pękanie naczynek. Jednocześnie jesień to najlepsza pora na poddanie się zabiegom redukcji rumienia. Umiarkowane temperatury oraz niezbyt silne promieniowanie słoneczne służą terapii skóry naczynkowej i przyspieszają efekty zabiegu.

Naczynka można zamknąć na kilka sposobów. Zazwyczaj stosuje się laseroterapię, jednak to lekarz dobiera właściwą metodę i liczbę potrzebnych zabiegów.

Laser Asclepion QuadroStar to precyzyjne urządzenie, które zamyka naczynka pojedynczą wiązką promieni o długości 532 nm. – Światło lasera namierza czerwoną hemoglobinę, podgrzewa ją i rozbija. W konsekwencji ścianki naczynia ulegają zasklepieniu – tłumaczy dr Bliżanowska. – Zazwyczaj wystarczają 2-3 zabiegi, ich liczba może się jednak zmieniać w zależności od rozległości zmian. Podczas zabiegu można odczuwać lekkie szczypanie, które jest minimalizowane dzięki miejscowemu schłodzeniu skóry coldpackami.


GEM-IPL to jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych obecnie metod redukcji rumienia. Jest  bezinwazyjna, a do tego praktycznie bezbolesna. – IPL wykorzystuje lecznicze właściwości światła. Działa podobnie jak laser - obkurcza i trwale zamyka naczynia krwionośne. Najlepsze efekty daje seria ok. 4-6 zabiegów w odstępach 7-14 dni – mówi dr Bliżanowska. 

Ostatnią z metod walki z uporczywymi pajączkami stanowi elektrokoagulacja, która wykorzystuje właściwości prądu emitowanego przez specjalne elektrody. Jest skuteczna w przypadku terapii zwłaszcza głębokich zmian o dużej średnicy, z którymi nie radzą sobie lasery.

O WELLDERM
Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.

Komentarze do: Naczynka dają znać o sobie jesienią

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz