Szukaj

Metoda Face Mappingu szturmem wkracza do Polski

Podziel się
Komentarze0

Czasy, kiedy uniwersalnym domowym kosmetykiem dla wszystkich członków rodziny był nieśmiertelny krem Nivea, minęły bezpowrotnie. Obecnie, poziom wiedzy na temat indywidualnych potrzeb skóry ciągle wzrasta. Dlatego też coraz częściej spotykamy się z kosmetykami nie tylko dedykowanymi konkretnym rodzajom skóry, ale również jej częściom. Cera wrażliwa, trądzikowa, 50+, a może ze skłonnościami do przetłuszczania się - każda z nich wymaga stosowania odpowiednich preparatów, które wydobędą naturalne piękno, a jednocześnie pozwolą zwalczyć niepożądane efekty.Jako wsparcie bardzo często stosujemy również wiedzę i doświadczenie naszych kosmetyczek, które najlepiej orientują się w urodowych nowinkach.

- Coraz częściej bywa tak, że zgłaszają się do nas pacjentki, które pytają już o konkretny zabieg i chcą się jedynie poradzić czy jest on odpowiedni do ich typu cery oraz czy przyniesie pożądane efekty - mówi Agata Bula, kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - Ich wiedza jest naprawdę imponująca, jednak nie znaczy to, że nie przyjmują rad doświadczonych kosmetologów - wręcz przeciwnie. Bacznie słuchają jakich kosmetyków używać, jak powinna wyglądać domowa pielęgnacja. Bardzo często również zaopatrują się w kosmetyki nie w drogeriach, ale właśnie w renomowanych gabinetach kosmetycznych, wiedząc, że w domu będą stosować te same preparaty, których w swojej pracy używają profesjonalni kosmetolodzy – dodaje kosmetolog.


Tak bogata wiedza w połączeniu z możliwościami, jakie dają badania naukowe - sprawiły, że obecnie do Polski szturmem wkracza metoda Face Mappingu - stworzona przez amerykańskich naukowców firmy Dermalogica® – analiza skóry twarzy, dzieląca ją na 15 kluczowych stref.


- Face Mapping pozwala na precyzyjne zdiagnozowanie określonych problemów skóry, by na tej podstawie skomponować indywidualny zabieg odpowiadający danym potrzebom Pacjenta - wyjaśnia specjalistka z Centrum DER-MED.

Jako uzupełnienie kuracji, kosmetolog opracowuje również indywidualny program domowej pielęgnacji, by wzmocnić efekty.

Taki kierunek w zakresie dbania o urodę powinien tylko cieszyć. Dzięki temu być może do lamusa odejdą również kosmetyki-cud o „natychmiastowym działaniu” oraz preparaty „dobre na wszystko”. Wiedza to najlepsza broń na urodowych oszustów. Bo to, że chcemy być piękni, niezależnie od wieku i rodzaju cery, nigdy się nie zmieni.


Informacje dodatkowe:

Produkty Dermalogica® dostępne są tylko w wybranych ośrodkach SPA, gabinetach kosmetycznych oraz instytutach medycyny estetycznej. Kosmetyki opierają się na innowacyjnych badaniach skóry twarzy prowadzonych w International Dermal Institute w Ameryce.

DER-MED to sieć Centrów Kosmetyczno - Dermatologicznych zlokalizowanych w trzech największych miastach południa Polski: Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Od 1999 r. grono profesjonalnych specjalistów – lekarzy, kosmetologów, kosmetyczek i fizjoterapeutów proponuje kompleksowe programy leczenia i dbania o urodę z zakresu: laseroterapii, medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetyki pielęgnacyjnej twarzy i ciała. Więcej na www.dermed.pl.

Komentarze do: Metoda Face Mappingu szturmem wkracza do Polski

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz