Szukaj

Laktoferyna i Biolin - Twoi naturalni sojusznicy w walce z trądzikiem

Podziel się
Komentarze0

Masz problemy z trądzikiem? Twoja skóra nadmiernie się błyszczy? Jest przesuszona i ma przebarwienia z powodu stosowania nieodpowiednich kosmetyków? Te problemy są bliskie aż 80% populacji do 25. roku życia. Jak je rozwiązać? Kluczem do pielęgnacji skóry trądzikowej jest przywrócenie jej naturalnej równowagi przy jednoczesnym intensywnym nawilżaniu.Biolin, czyli jak prebiotyk utrzymuje naturalną równowagę skóry

Większość preparatów leczniczych i kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej ma działanie drażniące. Skutkiem ubocznym takiej pielęgnacji jest wyjałowienie i nadmierne wysuszenie skóry. Prawidłowa pielęgnacja cery łojotokowej i trądzikowej powinna polegać na usuwaniu nadmiaru łoju, bakterii, matowieniu skóry, a także przywróceniu naturalnej bariery lipidowej skóry i prawidłowego nawilżenia w warstwie rogowej naskórka. Stosowanie kosmetyków o działaniu łagodzącym i ochronnym dla skóry oraz przywracających jej fizjologiczne warunki jest równie ważne w pielęgnacji cery trądzikowej jak stosowanie preparatów leczniczych - mówi dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog z Kliniki Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nowatorskim sposobem łagodzenia niekorzystnych efektów ubocznych terapii przeciwtrądzikowej jest stosowanie prebiotyków takich jak Biolin. Jest to substancja znana jako jeden ze składników pożywienia (np. skrobia, błonnik pokarmowy), która stymuluje rozwój prawidłowej flory jelit. Wchodzi ona również często w skład preparatów do higieny intymnej oraz preparatów do pielęgnacji niemowląt. Stosowany na skórę w dermokosmetykach INSIDE Prebiotine zatrzymuje i nie dopuszcza do rozwoju bakterii i grzybów patogennych odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Jednocześnie przywraca skórze jej naturalną równowagę.


Nie należy mylić prebiotyku z probiotykiem. Ten pierwszy ma właściwości promujące rozwój „dobrej” flory bakteryjnej, pozytywnie wpływającej na kondycję organizmu. Probiotyk zaś zawiera żywe kultury bakterii (mikroorganizmy), które dostarczane organizmowi (najczęściej z jedzeniem) wpływają np. na poprawę odporności.

Laktoferyna, czyli jak białko mleczne hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku

Laktoferyna jest białkiem mlecznym znanym ze swoich właściwości przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybicznych oraz przeciwzapalnych. Do tej pory stosowana była głównie jako suplement diety w preparatach doustnych. Mechanizm jej działania został współcześnie wykorzystany w preparatach na skórę INSIDE Prebiotine. Polega on na blokowaniu dostępności żelaza - pożywki dla bakterii oraz niszczeniu ich błon komórkowych, w konsekwencji czego ilość bakterii zostaje zredukowana a ich wzrost zatrzymany.

Połączone działanie Biolinu i Laktoferyny zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu trądziku  Ograniczone zostaje wydzielanie sebum, a skóra ma zdrowy i świeży wygląd.


Więcej informacji na temat dermokosmetyków INSIDE na stronie: www.inside-derm.pl

Komentarze do: Laktoferyna i Biolin - Twoi naturalni sojusznicy w walce z trądzikiem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz