Szukaj

Jak na dłoni

Podziel się
Komentarze0

Zaproszenie do tańca, romantyczne i szarmanckie powitanie pocałunkiem w dłoń, czy zaręczyny - to każdej kobiecie kojarzy się bardzo dobrze. Z myślą o takich wyjątkowych momentach, ale też codziennych sytuacjach warto porządnie zadbać o dłonie.Chyba że chciałybyście zakładać w święta zaręczynowy pierścionek na przesuszoną i podrażnioną skórę?

Święta Bożego Narodzenia, sylwestrowa noc, czy karnawałowe szaleństwo to czas pełen podniosłych chwil i świetnej zabawy. A co mają ze sobą wspólnego zaręczyny, prezenty w postaci biżuterii i poznawanie nowych ludzi na tanecznych imprezach? Dłonie. To tam zakładamy wymarzone pierścionki i to je podajemy, gdy poznajemy kogoś nowego. Ten moment jest zawsze ważny i stanowi prawdziwy test dla rąk. Suche i zniszczone na pewno nie zrobią dobrego wrażenia!

Dłoń prawdę Ci powie

Ręce najczęściej zdradzają nasz wiek, bo skóra dłoni, podobnie jak ta w okolicach oczu, starzeje się najszybciej. To zrozumiałe. Jest ona w tym miejscu wyjątkowo cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, a przez to szybko wysycha i ulega podrażnieniom. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej oraz malejąca z wiekem liczba włókien elastyny i kolagenu sprawiają, że na rękach dobrze widoczne stają się żyłki i ścięgna. Zwłaszcza teraz, gdy swoje trzy grosze dorzucają ujemne temperatury, a mróz, tak samo, jak słońce wysusza skórę dłoni. Dlaczego? W tym miejscu naskórek pokrywa bardzo cienki płaszcz hydrolipidowy - rodzaj naturalnej warstwy ochronnej, bariery przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Pod wpływem temperatury, wykonywania prac domowych, używania płynów, proszków i innych detergentów, a nawet gorącej wody ulega on uszkodzeniu. Skóra robi się przez to szorstka, mało elastyczna i miejscami popękana. Jest dużo bardziej skłonna do przesuszeń i podrażnień. Pojawia się zatem pytanie co zrobić, by nie psuć pierwszego wrażenia za sprawą mało estetycznych dłoni? Odpowiedź jest prosta - odpowiednio wcześniej o nie zadbać. Z pomocą przyjdą zaawansowane metody regeneracji skóry oferowane w gabinetach medycyny estetycznej i trójstopniowy plan naprawczy. 


Jedna głowica, jedna barwa


Poprawę wyglądu skóry dłoni warto rozpocząć od usunięcia przebarwień. A tu najlepszy jest Palomar Star Lux 500 z głowicą Max G. To innowacyjny moduł, który wykorzystuje moc światła IPL. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi problemami dojrzałej skóry. Skutecznie likwiduje zmiany pigmentacyjne i naczyniowe. To możliwe dzięki wykorzystaniu pulsacyjnego światła, działającego w dwóch pasmach o szerokim zakresie  - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, które jako jedno z nielicznych miejsc w Polsce oferuje tego typu zabiegi. Różnice widać już po pierwszym zabiegu, który często wystarczy, by pozbyć się przebarwień. Na pełny efekt trzeba zazwyczaj poczekać od 2 do 3 tygodni.


Dłonie do liftingu

Odzyskanie jędrności i właściwego napięcia - to kolejny krok, by z dłoni się cieszyć, a nie chować je w rękawiczkach czy kieszeniach. By to osiągnąć trzeba na nowo pobudzić produkcję kolagenu w skórze. W przypadku dłoni najlepszy efekt przyniesie Zaffiro, rodzaj liftingu termicznego. Włókna kolagenowe pobudza się do wzrostu za pomocą specjalnej głowicy, która operuje światłem podczerwonym IR. Ciepło, które emituje maszyna zmusza fibroblasty do pracy, a włókna do odnowy. W efekcie wraca napięcie i elastyczność skóry - mówi dr Agnieszka Bliżanowska. Mimo wysokiej temperatury zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, ponieważ skóra jest wcześniej mocno schładzana i zabezpieczana specjalnym żelem.

Ręce pełne… kwasu

Podwójne możliwości w walce o regenerację dłoni daje kwas hialuronowy. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom kwas nawilża skórę, ale można go też użyć jako wypełniacza. Tym sposobem zlikwidujemy efekt żylastych czy kościstych dłoni - wyjaśnia dermatolog. Wstrzykiwany pod skórę preparat pomaga przywrócić dłoniom właściwą objętość i dodatkowo przykryć nieestetyczne żyłki, które przebijają przez skórę. Ponadto kwas hialuronowy stymuluje regenerację skóry, przywracając jej sprężystość. Skóra dłoni ulega głębokiemu nawilżeniu, poprawia się jej koloryt i elastyczność. A tego właśnie chce każda kobieta.

Tak odmłodzone dłonie będą się efektownie prezentować, a my zamiast patrzeć na cudze ręce, będziemy cieszyć się widokiem własnych.

***
Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie.

Komentarze do: Jak na dłoni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz