Szukaj

Cera naczynkowa - terapia laserem

Podziel się
Komentarze0

Masz wrażenie, że Twoja skóra płonie, pali i piecze, do tego coraz mocniej się czerwieni, a rumień pozostaje? Wszystko wskazuje na to, że masz cerę naczynkową. Aby ten stan nie ulegał pogorszeniu, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Jeżeli jednak chcesz przywrócić cerze zdrowy, naturalny odcień, konieczne są zabiegi zamykania naczynek. Pękające naczynka, nazywane często pajączkami, to jeden z najpopularniejszych problemów, które trapi skórę kobiet z naszej szerokości geograficznej.Mówimy o ,,słowiańskim rumieńcu” czy ,,pijackim nosie”, gdy tymczasem to nic innego, jak utrwalony rumień. Nie powinnyśmy tego bagatelizować, podobnie jak nie bagatelizujemy zaczerwienionego gardła. - Zaniedbywane przez lata kruche naczynka nie dość że nie dodają uroku, to na dodatek często zaogniają przebieg trądziku młodzieńczego i mogą prowadzić do wystąpienia trądziku różowatego - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm z Wrocławia.

Pod specjalnym nadzorem

Pękającym naczynkom nie da się całkowicie zapobiec. Skłonności do powstawania pajączków są zapisane w genach. Jeżeli rumieniła się nasza mama lub babcia, najprawdopodobniej my też będziemy. Zaczerwienienia nasilają też estrogeny, odpowiedzialne za osłabianie ścianek naczyń krwionośnych. Na liście „zagrożeń” znajdują się ponadto: wysoka temperatura, sauna, promieniowanie UV (naturalne i solarium), wiatr i mróz, alkohol oraz leki, np. te rozszerzające naczynka. - Szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza o tej porze roku są zmiany temperatur. Kiedy przychodzimy z dworu, gdzie jest -5 st. C do ciepłego pomieszczenia i dodatkowo na rozgrzanie wypijamy gorącą herbatę nasze naczynka gwałtownie się rozszerzają. Jest wielce prawdopodobne, że nie wrócą już do poprzedniego kształtu, a na twarzy zostanie nam trwała siateczka popękanych naczynek - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska. - Naczynia włosowate zachowują się trochę jak gumka. Rozciągają i zwężają, jednak po pewnym czasie są już na tyle „spracowane”, że nie wytrzymują napięcia i pękają - dodaje. Skóra naczyniowa wymaga zatem szczególnej troski, w tym stosowania specjalistycznych kosmetyków do skóry naczynkowej. Te normalne zazwyczaj są przez nią źle tolerowane - mogą uczulać i podrażniać.


Na celowniku lasera

Profilaktyka - owszem - zapobiegnie pogłębianiu się zmian, jednak ich nie cofnie. Świetne efekty redukcji rumienia daje terapia laserem Asclepion Quadro Star. Ten rodzaj urządzenia emituje wiązkę promieni o długości 532 nm, która doskonale namierza czerwoną hemoglobinę. Ta skupia światło lasera niczym soczewka, po czym ulega gwałtownemu podgrzaniu, a ścianki naczynia zasklepieniu. Zabieg jest odczuwalny - przypomina szczypanie, dlatego przed nim miejscowo schładza się skórę coldpackami. Zazwyczaj stosuje się serię od 2 do 6 zabiegów, jednak ich liczba jest uzależniona od rozległości i głębokości zmian. Laser Asclepion Quadro Star usuwa też drobną siateczkę naczyń z nóg. Warunek - ich średnica nie może przekraczać 1mm, a duże naczynia są w dobrym stanie. - Weryfikujemy to badaniem USG Doppler. Jeżeli potwierdzi ono zaburzenia lub uszkodzenia naczyń, możemy to skorygować za pomocą skleroterapii. Wtedy podajemy pacjentowi dożylnie w miejscu zmiany specjalny lek, który trwale obkurcza naczynia - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.


Przez tydzień, dwa po laseroterapii należy unikać dużego zimna i gwałtownych zmian temperatur. Jak w przypadku wszystkich zabiegów z zastosowaniem światła nie można eksponować skóry na słońce.

Laser Asclepion Quadro Star - wskazania:

  • zamykanie naczynek na twarzy, szyi, dekolcie

  • zamykanie naczynek na nogach (do szerokości 1mm)

  • likwidacja wrodzonych naczyniaków

  • terapia trądziku różowatego

  • wspomagająco w terapii trądziku młodzieńczego

O WELLDERM

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.

Komentarze do: Cera naczynkowa - terapia laserem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz