Szukaj

Jak pielęgnować okolice oczu?

Podziel się
Komentarze0

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Na powiece górnej, jak i dolnej znajduje się niewielka ilość włókien kolagenowych oraz elastynowych. Dlatego też okolice naszego narządu wzroku wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra wokół oczu ma bowiem zaledwie pół centymetra grubości.

Jak pielęgnować okolice oczu?

Tym samym w przypadku zmęczenia, czy niewyspania bardzo szybko pojawiają się na niej sińce, czy też opuchlizna. Ze względu na swoją delikatność to na niej najszybciej pojawiają się zmarszczki. Tzw. kurze łapki, pojawiające się w zewnętrznych kącikach oczu, dotykają nawet dwudziestoletnich kobiet! Na domiar złego skóra znajdująca się w okolicach naszego narządu wzroku pozbawiona jest gruczołów łojowych, przez co bardzo szybko ulega nie tylko wysuszeniu, lecz także bywa bardzo wrażliwa na działanie wielu czynników zewnętrznych. Także krążenie limfy oraz krwi jest dużo wolniejsze, w związku z czym skóra jest słabo odżywiona.

Jak pielęgnować okolice oczu?


Ze względu na to, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka i wrażliwa wymaga ona szczególnej pielęgnacji. O okolice narządu wzroku powinny zacząć dbać już młode, dwudziestoletnie kobiety.

Demakijaż

Podstawową kwestią w dbaniu o cerę jest codzienny, wieczorny demakijaż. Wiele kobiet często o nim zapomina, a to właśnie resztki makijażu, kurzu oraz innych czynników zewnętrznych, na które jest nasza twarz narażona każdego dnia, powodują, że skóra starzeje się dużo szybciej. Dla okolic oczu bardzo ważny jest także sposób w jaki oczyszczamy cerę. Przy wykonywaniu demakijażu bardzo istotne jest niepocieranie delikatnego naskórka wokół narządu wzroku. Dużo lepszym sposobem jest przyłożenie wacika z mleczkiem, czy też płynem micelarnym do powieki i przytrzymać chwilę.


Odpowiedni krem


Jak już zostało wcześniej wspomniane okolice oczu są bardzo słabo odżywione oraz nawilżone, dlatego też ich pielęgnacja wymaga zastosowania odpowiedniego kremu. Wybierając odpowiedni preparat należy przede wszystkim kierować się swoim wiekiem. Zakupienie kosmetyków przeznaczonych dla osób starszych, bądź też młodszych od nas może tylko i wyłącznie zaszkodzić. Osoby po dwudziestym roku życia powinny stosować kremy lekkie, nawilżające, zaś osoby mające już dojrzalszą skórę muszą szukać preparatów mocno nawilżających, najlepiej wzbogaconych w kolagen. Bardzo ważne jest, aby kosmetyki, które stosujemy do pielęgnacji okolic oczu zawierały filtry przeciwsłoneczne. Kupując krem warto zwrócić także uwagę na jego skład, powinien on zawierać w sobie przede wszystkim witaminę E oraz C.


Masaże

Bardzo istotne dla okolic oczu jest stymulowanie krążenia limfy oraz krwi. Dlatego też w wolnych chwilach warto robić delikatne masaże wokół naszego narządu wzroku. Powinny być one wykonywane opuszkami palców. Na początku takiego zabiegu należy okrężnymi ruchami pobudzić okolice oczu, następnie warto punktowo uciskać dolną powiekę od wewnętrznego kącika, aż do zewnętrznego. Na koniec można wykonać także tzw. ósemki wokół naszego narządu wzroku. Taki krótki masaż znakomicie stymuluje przepływ płynów ustrojowych oraz poprawia ich cyrkulację. Na dodatek może zmniejszyć zarówno cienie, jak i obrzęki pod oczami. W przypadku opuchlizny powyższy zabieg można wykonywać kostkami lodu.

Maseczki

Podczas pielęgnacji skóry wokół oczu warto stosować rozmaite maseczki. Znakomicie sprawdzą się kompresy z czarnej herbaty, lipy, bądź też bławatka. Kojąco na okolice naszego narządu wzroku wpływa także maślanka. Bardzo dobrze sprawdzi się także świeży ogórek oraz zwykły surowy ziemniak. Oba warzywa nie tylko poprawiają koloryt skóry, lecz także likwidują obrzęki. Jeżeli w ciągu dnia większość czasu spędzamy przed komputerem warto na noc stosować zimne okłady.

Przysłowie mówi, że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego też, aby jak najdłużej cieszyły się pięknym wyglądem oraz młodością, musimy dbać o ich okolice w należyty sposób. Nie zapominajmy o tym, że skóra wokół naszego narządu wzroku wymaga specjalnej pielęgnacji.

Komentarze do: Jak pielęgnować okolice oczu?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz