Szukaj

Jak depilować woskiem?

Podziel się
Komentarze0

W dzisiejszych czasach depilacja stała się praktycznie naszym codziennym obowiązkiem. Obowiązkiem, który dotyczy nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Możemy wyróżnić wiele sposobów depilacji, jednakże najstarszym i najbardziej popularnym jest oczywiście depilacja woskiem.

Jak depilować woskiem?

Dzisiaj depilujemy przede wszystkim najbardziej widoczne miejsca, jak nogi czy pachy. Jednak coraz częściej wymagana jest od nas także depilacja okolic miejsc intymnych, klatki piersiowej oraz pleców. Dlatego też warto zapoznać się bliżej z techniką depilacji za pomocą wosku, która jest jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia.

Czym jest depilacja woskiem?

Depilacja woskiem jest zabiegiem polegającym na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt gładkiej skóry trwa nawet do kilku tygodni. Utrzymuje się on aż do momentu kiedy następuje regeneracja i odbudowa korzenia włosa.

Do tej metody najczęściej stosuje się wosk kremowy oraz twardy. Obecnie w salonach kosmetycznych wykorzystuje przede wszystkim się ten pierwszy. Jest on miękki i topnieje w temperaturze nieznacznie wyższej niż temperatura skóry, dlatego też jest bezpieczny. Mogą go stosować również osoby o delikatniej i naczynkowej skórze. Jednakże wosk kremowy w porównaniu do twardego nie usuwa krótkich i mocno zakorzenionych włosów. Wosk twardy, ze względu na wysokość temperatury do której trzeba go rozgrzać (47 stopni Celsjusza), nie może być stosowany przez każdego.

Wosk najczęściej nakłada się za pomocą szpatułki, bądź też specjalnego aplikatora. W niektórych przypadkach wosk jest umieszczany na skórze przy użyciu plastrów. Cienka warstwa preparatu powinna zostać rozprowadzona na skórze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie musi zostać zerwana jednym, szybkim oraz stanowczym pociągnięciem ręki w kierunku przeciwnym do kierunku nakładania. Po zabiegu warto nałożyć na skórę warstwę odpowiednich kremów, które mogą zarówno załagodzić ból, jak i zmniejszyć zaczerwienienie.

W sklepach możemy także spotkać się z woskiem zimnym. Jest on przeznaczony dla osób, które chcą posłużyć się tą metodą depilacji w domu. Najczęściej sprzedawany jest w formie plastrów, które wystarczy tylko rozgrzać w dłoni. Pomimo tego, że jest łatwy w zastosowaniu, niestety często nie przynosi oczekiwanych efektów.


Jak przygotować się do depilacji?

Depilacja za pomocą wosku, nawet ta wykonywana przez kosmetyczkę, wymaga od nas pewnego przygotowania. Przed planowanym usuwaniem włosów warto zrobić w domu peeling, dzięki któremu wosk łatwiej będzie przyklejał się do naszej skóry. Bez względu na to czy sami będziemy wykonywać depilację czy też zdecydujemy się na wizytę w salonie kosmetycznym, nasza skóra przed nałożeniem wosku musi być oczyszczona oraz sucha. Jeżeli będziemy wykonywać ten zabieg we własnym domu możemy posypać skórę talkiem, w celu zredukowania jej nadmierną wilgotności. W tej sytuacji warto ten zabieg wykonać od razu po gorącej kąpieli. Decydując się na depilację woskiem musimy pamiętać, że włoski które pragniemy usunąć powinny mieć co najmniej dwa milimetry.

Jak depilować woskiem w domu?

Jak zostało już wcześniej powiedziane depilacja woskiem jest metodą, którą można stosować w domu. Decydując się na wykonanie tego zabiegu samemu musimy zakupić zimne plastry, powszechnie dostępne w sklepach. Technika przy depilacji różnych części ciała przeważnie jest taka sama. Na samym początku dobieramy odpowiednią wielkość plastra, bądź też za pomocą nożyczek po prostu dostosowujemy jego wymiary. Następnie pocierając w dłoniach doprowadzamy do jego rozgrzania i ściągając warstwę ochronną przyklejamy, do uprzednio oczyszczonej, skóry.


Po chwili energicznym ruchem ręki zrywamy materiał, oczywiście w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Nie należy odrywać plastra ani pionowo ani na boki, gdyż tylko połamiemy włoski zamiast usunąć je z cebulkami. Jeżeli zdecydujemy się na depilację pach za pomocą wosku musimy mieć na uwadze, że włoski rosną tutaj w dwóch kierunkach. Dlatego też osobno powinniśmy depilować górną oraz dolną część pachy. 

Zalety depilacji woskiem


Depilacja woskiem jak wszystko ma swoje zalety i wady. Jej zaletą jest przede wszystkim efekt, który pozostawia. Pozbywamy się niechcianego owłosienia z naszego ciała nawet na kilka tygodni, a skóra po tym zabiegu jest o wiele gładsza niż wtedy kiedy stosujemy zwykłe maszynki do golenia. Włoski odradzające się po depilacji woskiem są o wiele bardziej miękkie i zaczynają pokrywać coraz mniejsze części ciała.

Dobrze wykonany zabieg nie powoduje żadnych zmian na skórze, ani nie wywołuje świądu i pieczenia. Efekt jest widoczny niemalże natychmiastowo, a koszta nie są zbyt wygórowane. Praktycznie cały obszar naszego ciała może być depilowany za pomocą wosku, jedynie nie powinniśmy stosować tej metody, jeżeli pragniemy usunąć nadmierne owłosienie znad górnej wargi, bądź też pragniemy wyregulować brwi.

Wady depilacji woskiem

Pomimo zalet, które bez wątpienia posiada, depilacja woskiem ma także swoje wady. Głównym powodem dla którego ludzie się nie decydują na ten zabieg jest towarzyszący mu ból. Wyrywanie włosów wraz z ich cebulkami mimo tego, że jest skuteczne niewątpliwie jest bardzo nieprzyjemne. Trzeba mieć także na uwadze fakt, że ten zabieg trzeba wykonywać regularnie. Jednakże największą wadą powyższej metody są konsekwencje, które może ona wywoływać. Woskowanie może doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, jak również po depilacji mogą zacząć się one wrastać.

Depilacja woskiem jest najskuteczniejszą z metod depilacji. Po wykonanym zabiegu skóra pozostaje gładka nawet do 6 tygodni. Pomimo tego, że towarzyszy jemu ból, efekty są bardzo zadowalające. Niewątpliwie jest to technika, którą warto się zainteresować.

Komentarze do: Jak depilować woskiem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz