Szukaj

Jak makijażem poprawić kształt oczu i podkreślić ich piękno?

Podziel się
Komentarze0

Czy wiesz, że umiejętnie używając cieni do powiek, tuszu do rzęs i eyelinera, możesz nie tylko upiększyć swoje oczy, ale też optycznie skorygować ich kształt? Każde oczy można „zmienić” tak, by przykuwały męskie spojrzenia. Poznaj sztuczki, które sprawią, że będą wyglądały pięknie!

Jak makijażem poprawić kształt oczu i podkreślić ich piękno?

Dobierz odpowiedni cień!

Istnieje wiele kolorów cieni do powiek. Ważne jest odpowiednie ich dobranie do barwy tęczówki. Jeżeli masz oczy zielone, postaw na cienie w kolorach fioletu, śliwki i brązu. W przypadku niebieskiej tęczówki, najlepiej będą pasowały beże, jasne brązy i odcienie szarości. Kobiety o ciemnych oczach – brązowych czy piwnych, mają większe pole manewru. Do takiej barwy pasują w zasadzie wszystkie kolory tęczy, a najbardziej złocisty brąz, szaroniebieski i oczywiście, różne odcienie szarości i czerni.

Jeżeli chcesz optycznie powiększyć oczy, sięgaj po jasne cienie. Ciemne kolory oraz kreski na powiekach pomniejszają je, a ponadto mogą postarzać twarz. Wyrazisty, mocny makijaż wybierz na wieczór – w świetle dziennym może wyglądać zbyt „teatralnie”.

Naucz się kilku sztuczek!

Masz małe oczy i nie wiesz co zrobić, by wyglądały na bardziej wyraziste i piękniejsze? Twoim celem jest ich optyczne powiększenie? Wystarczy, że górną powiekę pomalujesz jasnym cieniem, przykładowo beżowym czy cielistym i pociągniesz nim aż do linii brwi. W zagłębieniu powieki zaznacz pędzelkiem ciemniejszą smugę. W tym celu, wybierz kolor, np. szary lub brązowy. Możesz go też nanieść w zewnętrznym kąciku górnej powieki i rozciągnąć ostro w kierunku łuku brwiowego.

Opadające powieki powodują, że wyglądamy na przemęczone, a co za tym idzie – starsze. Jeżeli chcesz uzyskać efekt podniesionych powiek, pomaluj cieniem ukośną smugę unosząc się ku górze. Oczy zmęczone, z opadającymi zewnętrznymi kącikami rozświetl jasnym cieniem na całej powiece, aż do wysokości łuku brwiowego.


Jeżeli masz za blisko osadzone oczy, zaakcentuj wewnętrzny kącik oka oraz skórę tuż pod łukiem brwiowym pastelowym, jasnym cieniem. Rozświetla to oczy i „odsuwa” je od siebie. Ciemniejszy kolor nanieś przy zewnętrznym kąciku oka, wychodząc lekko poza nie i wyciągając cień ku górze.

Twoim kompleksem są zbyt szeroko rozstawione oczy? Ciemniejszą kreseczką zaakcentuj skórę tuż przy skroniach. Na dolnej powiece naznacz ją do połowy, w kierunku zewnętrznego kącika, a na górnej narysuj ją powyżej zagłębienia powieki. Innym sposobem jest nałożenie ciemniejszych kolorów w wewnętrznych kącikach oka, a jaśniejszych przy zewnętrznych. Należy pamiętać, aby nie wychodzić z makijażem poza powieki.


Oczy duże i okrągłe można skorygować nakładając ciemny cień na całą powiekę, pociągając nim poza zewnętrzny kącik oka w kierunku łuku brwiowego. W przypadku oczu zbyt wypukłych, dobrym sposobem na ich „ukrycie” jest nałożenie na górna powiekę ciemnego cienia, równocześnie rozjaśniając przestrzeń pod łukiem brwiowym kolorem jaśniejszym.

Kocie spojrzenie

Wykonując makijaż a la „cat look”, sprawisz że twoje oczy staną się nieziemsko seksowne, a spojrzenie zalotne. Wymaga to trochę precyzji i wprawy, by efekt końcowy był oszałamiający. Ten makijaż polega na zaakcentowaniu oczu za pomocą eyelinera. Jeżeli chcesz uzyskać zgrabną kreskę, warto wcześniej na powiekę nałożyć trochę pudru. Zacznij ją rysować od wewnętrznego kącika oka, przeciągając nią nieco poza powiekę. Aby osiągnąć efekt kocich oczu, musisz wyprofilować kreskę tak, by była przedłużeniem linii dolnych rzęs i unosiła się lekko ku górze. Przy zewnętrznym kąciku, kreska może, a nawet powinna być trochę grubsza.

Ukryj ślady zmęczenia


Możesz też zastosować kilka sztuczek, które pozwolą na ukrycie śladów zaczerwienienia i  podkrążenia oczu, a także sińców powstałych w wyniku zmęczenia. Jeżeli chcesz ukryć zaczerwienione spojówki, białą kredką obrysuj dolną powiekę tuż przy rzęsach. W wewnętrznym kąciku i pod oczami starannie rozprowadź odrobinę podkładu, a następnie lekko przypudruj skórę. Po jego nałożeniu, skórę pod oczami obsyp jasnym, opalizującym pudrem, nieco jaśniejszym niż na całej twarzy.

Nosisz soczewki kontaktowe?


Panie noszące soczewki kontaktowe powinny dodatkowo pamiętać o kilku zasadach, by nie zaszkodzić oczom ani soczewkom. Makijaż powinny wykonywać zawsze po nałożeniu soczewek, a  zmywać – zaraz po ich zdjęciu. Lepszą opcją są kosmetyki o kremowej konsystencji, aniżeli sypkiej, gdyż ich drobinki mogą się dostać do oczu i wywołać nieprzyjemne podrażnienia. Należy pamiętać też, aby nie rozpylać lakieru do włosów wokół głowy, jeżeli soczewki są nałożone.  


Autor:

Paulina Poznańska

Komentarze do: Jak makijażem poprawić kształt oczu i podkreślić ich piękno?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz