Szukaj

Olejek z wiesiołka – właściwości

Podziel się
Komentarze1

Wiesiołek zalicza się do roślin zielonych z rodziny wiesiołkowatych. Jest rośliną pospolitą, jednak posiada wiele cennych właściwości, które cenione są przez lekarzy, farmaceutów oraz kosmetologów. Przekonaj się, czy olej z wiesiołka pomoże również Tobie.

Olejek z wiesiołka – właściwości

Olej z wiesiołka a płodność

W dzisiejszych czasach problem bezpłodności jest bardzo duży. Wiele par zmaga się z długotrwałym leczeniem. Udowodniono, że olej z wiesiołka może pomóc w tej kuracji - pobudza wydzielanie śluzu, który pojawia się u kobiety w dni płodne. Jego ilość i jakość jest niezwykle ważna, gdyż pomaga plemnikom przetrwać w kwaśnym środowisku pochwy, a także zwiększa ich żywotność, dostarczając wielu potrzebnych składników odżywczych. U  mężczyzn zaś wpływa na poprawę potencji.

Wszystko, czego potrzebuje kobieta

Każda kobieta dba o swoją figurę, olej z wiesiołka może w tym pomóc. Udowodniono, że wiesiołek zapobiega magazynowaniu się zbędnych tłuszczów w naszym organizmie. Jest to zatem doskonała pomoc przy walce z nadwagą – olejek z wiesiołka wspomaga działanie tzw. brunatnej tkanki tłuszczowej, której zadaniem jest spalanie zbędnego tłuszczu.

Ponadto, wiesiołek jest zbawienny dla naszej skóry. Zapobiega utracie nadmiernej ilości wody z organizmu, przez co skóra pozostaje jędrna, elastyczna i wygląda młodziej. Kwasy zawarte w oleju z wiesiołka pomagają w produkcji enzymu (jego dokładna nazwa to delta- 6- desaturaza), który wspomaga leczenie różnych chorób skórnych – idealny jest dla osób zmagających się cera trądzikową lub łuszczycą.

Udowodniono także, że magnez oraz kwasy tłuszczowe, które występują w oleju z wiesiołka łagodzą dolegliwości towarzyszące miesiączce i menopauzie oraz doskonale wpływają na prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej w kobiecym organizmie, co przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia, zmniejszając przy tym wahania nastrojów i inne dolegliwości występujące w czasie napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy.

Naturalna terapia dla zdrowia

Olejek z wiesiołka ma wiele właściwości leczniczych, które wpływają na poprawę naszego zdrowia.

Wiesiołek zbawiennie wpływa na odporność. Wysoki poziom kwasów grupy omega, a także kwasu gamma-linolenowego pomaga w ochronie przed różnymi schorzeniami, takimi jak choroby płuc, oskrzeli, a nawet gardła czy oczu.

Ponad to, olejek z wiesiołka jest idealny dla osób mających problemy ze stawami – łagodzi bóle reumatyczne oraz przeciwdziała zapaleniu stawów. Warto również pamiętać, że wiesiołek przyspiesza gojenie się ran oraz pomaga przy złamaniach, powodując pobudzenie regeneracji tkanki chrzęstnej i łącznej.

Oprócz tego, jest naturalnym lekiem dla osób mających problemy z układem krążenia i cholesterolem. Naturalne kwasy obniżają ciśnienie oraz poprawiają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu, a także obniżają poziom złego cholesterolu, jednocześnie normalizując poziom dobrego cholesterolu, który odpowiedzialny jest za usuwanie nadmiaru tłuszczu z żył i tętnic, co zapobiega miażdżycy.

Warto także wspomnieć o znaczeniu wiesiołka w walce z chorobą nowotworową piersi. Wcześniej wspomniany kwas gamma- linolenowy pomaga w zwalczaniu komórek rakowych oraz zapobiega ich rozmnażaniu. Ponad to, wzmacnia zdrowe komórki, przez co ułatwia leczenie.

Olejek z wiesiołka pomaga także w usprawnieniu pracy naszego mózgu. Jest dobrym suplementem diety dla uczącej się młodzieży oraz osób starszych, u których występują objawy demencji, pomaga także chorującym na sklerodermię czy schizofrenię. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju z wiesiołka wpływają na poprawę nastroju i pamięć.

Wiesiołek to roślina pospolita o niepospolitych właściwościach. Olej z tej rośliny jest idealny dla osób w każdym wieku. Korzystnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i na urodę - czego chcieć więcej?

Jagoda Marek

Komentarze do: Olejek z wiesiołka – właściwości (1)

klaudia844
klaudia844 07-01-2016 13:23

wiesiołek dwuletni

1

Potwierdzam, że łykanie kapsułek z wiesiołkiem wpływa na zwiększoną ilość śluzu podczas dni płodnych. Kiedy starałam się o dziecko łykałam wiesiołka (zielone opakowanie z napisem Gal) i to zwiększone wydzielanie śluzu by... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze