Szukaj

Problemy z osiąganiem erekcji a choroby nerek

Zdolność osiągania wzwodu prącia to jeden z niewielu czynników, które tak mocno warunkują samoocenę mężczyzny. Zaburzenia erekcji wpływają na jakość życia zarówno mężczyzny, jak także ich partnerek. Na szczęście ze względu na coraz częściej temat ten przestaje być tabu i osoba dotknięta tym problemem sięga po pomoc specjalisty.

Problemy z osiąganiem erekcji a choroby nerek

Wpływ na kłopoty z erekcją ma kilka czynników: stan psychiczny, stres, przewlekłe choroby (cukrzyca, miażdżyca) używki. W poniższym artykule zajmiemy się wpływem przewlekłej choroby nerek na problemy z pożyciem seksualnym.

Choroby układu moczowego

Zakażenie nerek to jedno z najczęstszych chorób układu moczowego. Nerczyca, zapalenie kłębuszków nerkowych, Kamica nerkowa, torbielowatość wszystkie te choroby wchodzą w skład chorób nękających nerki. Objawy to między innymi: obrzęki wokół oczu, stóp, kostek, częstomocz, mętny mocz, krew w moczu, pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu a także podwyższone ciśnienie.

Wszystkie te objawy mają wpływ na problemy z erekcją. Kłopoty z ciśnieniem, a także częste oddawanie moczu wywołuje osłabienie tkanki łącznej lub komórek mięśniowych, które między innymi są odpowiedzialne za powstanie erekcji.

Właściwe ciśnienie krwi, które jest zaburzane w chorobach nerek ma bardzo duży wpływ na wzwód. Podczas erekcji naczynia krwionośne zwężają się i krew zostaje zatrzymana w ciałach jamistych. Kiedy mechanizm zwężenia nie działa dobrze, krew odpływa z ciał jamistych i nie pojawia się u mężczyzny wzwód.

Choroby nerek a leczenie zaburzeń seksualnych

Leczenie zaburzeń seksualnych u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, jest skuteczne ale nie ma badań na temat bezpieczeństwa terapii wśród tej grupy pacjentów. Nie należy jednak bardzo się przejmować, gdyż istnieje także inna pomoc, która umożliwi na nowo cieszenie się z udanego pożycia seksualnego. Do metod tych możemy zaliczyć między innymi iniekcje do ciał jamistych, protezy prącia, trening mięśni dna miednicy, pompka próżniowa.

Co ważne, nie należy samemu - bez konsultacji z lekarzem, przyjmować środków farmakologicznych poprawiających sprawność seksualną. Leki typu Viagra, Uprima zażywane bez właściwej dawki mogą tylko pogorszyć stan naszego zdrowia. Inaczej rzecz ma się z metodami, które bezpośrednio nie ingerują w nasz organizm, jak już wcześniej wymieniona metoda trening dna miednicy.

Można ją przeprowadzać samodzielnie pod okiem lekarza bądź fizjoterapeuty. Jest ona szczególnie pomocna dla panów z zaburzeniami odprowadzającymi naczyń krwionośnych prącia, gdyż wtedy krew przedwcześnie z niego odpływa.

Im szybciej udasz się do swojego lekarza urologa, tym szybciej rozpoczniesz leczenie. A to spowoduje, że Twoje życie erotyczne wróci do normy.

Komentarze do: Problemy z osiąganiem erekcji a choroby nerek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz