Szukaj

Prawdziwi faceci unikają soli

Mężczyźni używają dużo soli. Gdyby jednak wiedzieli, że jednym z następstw mogą być problemy z potencją,  zmieniliby nawyki. Wiedza na temat tego i innych zagrożeń wynikających z nadmiernego spożycia soli jest wśród panów niewielka, co dokładnie przedstawia Raport Mniej Soli, sporządzony przez 4P research mix.Mężczyźni nie są do końca świadomi, że zbyt duża ilość spożywanej soli odbija się negatywnie na ich zdrowiu. Często bagatelizują sprawę, gdy sięgają po niezdrową i bardzo słoną żywność. Równocześnie nie są skłonni do zmiany diety, bo obawiają sie, że zmiana mogłaby być dla nich kosztowna lub wymagałaby nadmiernego wysiłku.

Panowie powinni wziąć pod uwagę fakt, że dieta z dużą zawartością soli może prowadzić do bardzo wstydliwego problemu. Nadmierne spożycie chlorku sodu może wywołać nadciśnienie tętnicze, które jest jedną z przyczyn zaburzeń erekcji. Związek między nadciśnieniem tętniczym i potencją jest tak duży, że opis życia seksualnego można by potraktować jako test przesiewowy na występowanie chorób naczyniowych, takich jak nadciśnienie tętnicze.

Specjaliści odkryli, że podwyższone ciśnienie uszkadza drobne naczynia w penisie, których zadaniem jest rozszerzanie się podczas stymulacji seksualnej i umożliwianie napływu krwi do członka, co skutkuje wzwodem. Tymczasem uszkodzone naczynia stają się mniej elastyczne i słaby  przepływ krwi w czasie pobudzenia nie wystarcza do wywołania erekcji.


Dieta z wysoką zawartością soli negatywnie wpływa na zdolność śródbłonka naczyniowego do wytwarzania i uwalniania tlenku azotu, który jest jedną z ważniejszych substancji  w procesie rozkurczu naczyń - mówi dr n. med. Krystyna Knypl, internista i hipertensjolog, ekspert Europejskiego Towarzystwa Nadciśnieniowego - Zaburzony rozkurcz naczyń utrudnia ukrwienie. Może także nastąpić wytwarzanie tlenku azotu o obniżonych parametrach jakościowych, co również upośledza rozkurcz naczyń. Pogorszenie wytwarzania tlenku azotu w konsekwencji powoduje osłabienie potencji u mężczyzn.

Jak wskazuje Raport Mniej Soli mężczyźni są ofiarami własnych złych nawyków żywieniowych - dosalania, podjadania słonych przekąsek, używania gotowych sosów, bulionetek itp. Dodatkowo panowie spożywają dużo produktów gotowych, wysoko przetworzonych oraz zupek w proszku. Mężczyźni nie są też skorzy do czytania etykiet na opakowaniach żywności czy korzystania ze specjalnie skomponowanych diet.

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spożycie soli ze wszystkich źródeł powinno być ograniczone do 5g. Przeciętny Polak, przeświadczony o tym iż nie przekracza zaleceń dotyczących soli, faktycznie spożywa jej codziennie 16-18 g, z czego 4,4 g stanowi sól zawarta w gotowych produktach spożywczych. Daje to nam jedną z najwyższych średnich spożycia soli w Europie.

Więcej informacji na http://mniejsoli.pl/

Komentarze do: Prawdziwi faceci unikają soli

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz