Szukaj

Jak powstrzymać łysienie?

Łysienie to problem wielu mężczyzn. Włosy tracą nie tylko ci starsi, ale również mężczyźni po 25. roku życia. Najpowszechniejsze jest łysienie androgenowe, zazwyczaj uwarunkowane genetycznie, które stanowi 95% wszystkich przypadków. Zazwyczaj przebiega w zaskakująco szybkim tempie, ale nie oznacza to, że nie można z nim walczyć.

Jak powstrzymać łysienie?

Wypadanie włosów jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Zdrowy człowiek traci przeciętnie nawet do 100 włosów podczas doby. Taka ilość stanowi zaledwie około 1/1000 ogólnej ich liczby, a w miejsce tych straconych odrastają nowe włosy. Łysienie jest jednak większym problemem. Gdy przypadłość ta już wystąpi, utracone włosy nie odrastają, a powierzchnia męskiej głowy pozbawiona owłosienia stale się powiększa.

Najpowszechniejszym typem tej przypadłości jest wspomniane wcześniej łysienie androgenowe, określane również łysieniem typu męskiego z uwagi na przyczynę jego występowania - jest spowodowane działaniem męskich hormonów płciowych (metabolitu testosteronu - dihydrotestosteronu - który powoduje karłowacenie włosa i w konsekwencji jego wypadanie). Spotyka ono aż 95% osób dotkniętych problemem utraty włosów. Zazwyczaj jest uwarunkowane genetycznie, ale nie jest to regułą. Łysienie androgenowe daje o sobie znać w okresie pomiędzy 25. a 40. rokiem życia i często postępuje w zaskakująco szybkim tempie.

Utrata włosów rozpoczyna się od czoła lub skroni. Często zdarza się, że młodzi mężczyźni mają charakterystyczne wysokie czoło i nie są świadomi, że jest to sygnał o predyspozycjach do łysienia androgenowego, a właściwie pierwszy widoczny jego objaw. Kolejnymi etapami są już zakola pojawiające się nad skroniami i dostrzegalne przerzedzenie włosów na czubku głowy. Stopniowo powierzchnie pozbawione owłosienia stają się coraz większe, aż dochodzi do zetknięcia zakoli i utworzenia jednego większego obszaru bez włosów. Zaawansowane stadium łysienia męskiego charakteryzuje się niedużym brakiem owłosienia po bokach i jego całkowitym brakiem od czubka głowy aż do linii czoła.

Więcej informacji na: www.novoxidyl.pl

Komentarze do: Jak powstrzymać łysienie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz