Szukaj

Bądź Tatą przez wielkie T

Podziel się
Komentarze0

Dziennie w Polsce rodzi się ponad 1000 dzieci – jak wynika z danych demograficznych Głównego Urzędu Statystycznego za poprzedni rok. Dla wielu rodzin, zwłaszcza jeśli to pierwsze dziecko, już sama wiadomość o ciąży wywraca ich życie do góry nogami, nie mówiąc o samych narodzinach.

Wraz z pojawieniem się dziecka powstają nowe obowiązki, trzeba odpowiednio dostosować właściwie każdy aspekt życia na przyjęcie nowego członka rodziny. W tych sprawach bardzo często najbardziej zagubieni czują się przyszli lub świeżo upieczeni ojcowie. To właśnie z myślą o tatusiach w IKEA w Katowicach ruszają warsztaty „Tata przez wielkie T”.

Odpowiednio się przygotuj

Cały program warsztatów obejmuje trzy dwugodzinne spotkania. Podczas pierwszego z nich poruszona zostanie kwestia przygotowania się na przyjęcie w domu nowego członka rodziny. Mowa nie tylko o nastawieniu psychicznym i gotowości na zmiany, jakie niesie za sobą rodzicielstwo. Ważne jest także urządzenie przestrzeni życiowej dla niemowlaka.

Ważne, by wiedzieć jak zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa od samego początku zarówno urządzając pokój, jak i dobierając akcesoria, które będą potrzebne chociażby do codziennej pielęgnacji naszego maluszka. Ekspert z Rodzinnego Instytutu „Pisklaczek” rozwieje wątpliwości ojców w tym temacie – mówi Aneta Mrówka, specjalista ds. marketingu IKEA Katowice, organizator warsztatów.

Ponadto podczas warsztatów tatusiowie dowiedzą się jak ważna jest ich rola w wychowaniu dziecka, będą zachęcani do aktywnego uczestnictwa w rozwoju swojego potomka, a także jak ważne jest budowanie bezpieczeństwa malucha od chwili jego narodzin.


Bezpieczna podróż i dom

Podczas kolejnego spotkania ojcowie dowiedzą się m.in. jak bezpiecznie podróżować samochodem z dzieckiem, jak wybrać i zamontować fotelik, by nie stała mu się krzywda podczas jazdy samochodem, na jakie testy zwracać uwagę.


– Powiemy też, jak uprzyjemnić dziecku podróż, wiadomo, że maluchy wymagają właściwie ciągłej uwagi, szybko się nudzą, potrzebują coraz to nowych bodźców. Dla wielu ojców podróż samochodem z dzieckiem to prawdziwy koszmar, a podczas naszych warsztatów dowiedzą się jak przy pomocy prostych akcesoriów czy zabawek sprawić, by podróż dla ich potomka była zarówno interesująca, jak i bezpieczna. Podpowiemy też jak wybrać najlepszy wózek i fotelik samochodowy, który odpowiadałby zarówno potrzebom, jak i możliwościom całej rodziny – mówi Aneta Mrówka z IKEA Katowice.

Będzie także kilka rad, jak w obliczu nowych okoliczności stworzyć zrównoważony związek ze swoją partnerką i zachować kontrolę nad nową sytuacją.

Ostatnie spotkanie będzie dotyczyło skutecznego zabezpieczenia domu przed sprytnym maluchem.

– Dzieci chcą poznawać świat i nic dziwnego, że wszystko je interesuje, wszystkiego chcą dotknąć. Podpowiemy, jak przewidzieć ewentualne niebezpieczeństwa i je zminimalizować, jakie przedmioty z zasięgu naszej pociechy usunąć. Ważny jest także odpowiedni dobór zabawek. Rodzice nieraz nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ na rozwój dziecka ma wyposażenie jego pokoju – mówi Aneta Mrówka.

Ponadto ojcowie dowiedzą się jak wzmocnić swoją pozycję w rodzinie i czym się kierować przy podejmowaniu dobrych decyzji.


****
Pierwsze warsztaty odbędą się w środę 3 października w godzinach 17-19 w sklepie IKEA w Katowicach. Kolejne warsztaty odbędą się 10 i 17 października w tych samych godzinach. Dla posiadaczy karty IKEA Family udział jest bezpłatny, dla pozostałych to koszt 50 zł za jednorazowe warsztaty. Ojcowie, którzy chcą wziąć udział w warsztatach „Tata przez wielkie T” proszeni są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres pisklaczek@pisklaczek.pl
Warsztaty organizuje IKEA Katowice i Rodzinny Instytut „Pisklaczek” – partner w programie IKEA FAMILY.

Komentarze do: Bądź Tatą przez wielkie T

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz