Szukaj

Zestaw ubrań dla noworodka

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta oczekująca dziecka uwielbia oglądać i kupować ubranka dla swojej jeszcze nienarodzonej pociechy. Obecnie w sklepach znajduje się wiele pięknych ubranek, które kuszą swoim wyglądem. Przed narodzinami maluszka rodzicom bardzo często trudno jest podjąć decyzję, jakie ubranka kupić dla bobasa i w jakiej ilości.Rodzice wybierając ubranka dla swoich pociech powinni wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale i praktyczność. Warto zadać o to, by był one wygodne i pozwalały dziecku na prawidłowy rozwój, ale również były wygodne i praktyczne dla rodziców.

Przed narodzinami dziecka warto zadbać o to aby w szafie malca były następujące ubranka:

 • 3-10 koszulek lub ubranek jednoczęściowych
Najlepiej jest wybierać te koszulki, które mają rozcięcie z przodu lub z tyłu, najlepiej zapinane na zatrzaski. Jest to duże ułatwienie przy ubieraniu maluszka.

Należy również pamiętać, że w początkowym okresie warto, aby ubranka, które kupujemy dziecku były luźne, ze względu na niewygojony pępek maluszka i mżliwosc jego uszkodzenia gdy ubranka są zbyt ciasne.

 • 3-6 body
Jeśli maluszek ma urodzić się na wiosnę lub na lato warto zaopatrzyć się w kilka sztuk body. Należy jednak zadbać by były rozpinane w kroku i posiadały rękawki. Body jest bardzo wygodnym ubrankiem dla dziecka, gdyż się nie podwija. 

 • 4-7 śpioszków ze stópkami na zimne dni  oraz 3 lub 4 do ubrania na wiosnę i lato
Śpioszki ze stópkami dla dzieci są bardzo wygodne w użyciu, gdyż zakrywają stópki malca, dzięki czemu mamy pewność, że maluch nie zmarznie. Skarpetki dla niemowlaków nie są wskazane ze względu na to że łatwo się zsuwają ze stopy malca.


Kupując śpioszki warto zwrócić uwagę, aby były rozpinane w kroku na zatrzaski lub zamek błyskawiczny, pozwoli to na szybkie i sprawne zmienianie pieluch.

 • ubranka dwuczęściowe dla niemowlaków
W przypadku niemowlaka warto zrezygnować z ubranek dwuczęściowych na rzecz jednoczęściowych, gdyż są znacznie wygodniejsze nie tylko dla maluszka, ale również dla  rodziców.


 • 3-6 koszulek nocnych z gumką na dole
Koszulki nocne są szczególnie przydatne w początkowym okresie życia maluszka, ze względu na ułatwiony dostęp do przewijania. Kiedy dziecko podrośnie należy zrezygnować z tego typu odzieży, ze względu na większą aktywność maluszka i ryzyko zakrztuszenia gumka.

 • 2 śpiworki do spania
Stosuje się je przez pierwsze 5 miesięcy życia. Są dobrą alternatywą do spania zamiast kocyka czy poduszki, które nie są wskazane do używania w początkowych okresach życia dziecka, ze względu na ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej.

 • 1-3 sweterki
Warto zaopatrzyć się w jeden sweterek na lato i dwa cieplejsze na zimę. Zaleca się wybieranie sweterków, które są łatwe do ubierania maluszkowi i dobrze się piorą.

 • 1-3 czapeczki
Dla dzieci urodzonych w sezonie letnim należy zakupić przynajmniej jedna lekką czapeczkę z dużym rondem, które będzie chronić malca prze słońcem.

Natomiast maluszki, które przyszły na świat w zimie powinny posiadać w swojej garderobie jedną lub dwie ciepłe czapki, które zakrywają uszy dziecka. Należy jednak zwrócić uwagę by czapeczka dla maluszka nie była zbyt ciasna i nie opinała głowy dziecka.

 • 1 kombinezon lub śpiwór rękawiczkami
Jest to zwłaszcza przydatne dla dzieci urodzonych na jesień lub zimę. Kupując kombinezon warto zadbać o to by posiadał specjalny otwór  przez które można przełożyć pas bezpieczeństwa w samochodzie.

 • 3 zmywalne śliniaczki
Są bardzo przydatne, jeśli chodzi o ochronę dla ubranka dziecka w czasie jedzenia. Wbrew pozorom przydają się już od samego początku, a nie tylko wtedy gdy maluch zaczyna jeść pokarmy stałe.

 • 3-4 par nieprzemakalnych majteczek lub większy zapas ceratek lub świeżych pieluch
Warto zaopatrzyć się w tego typu akcesoria, kiedy rodzice decydują się na używanie pieluch tetrowych zamiast pieluch jednorazowych.

Komentarze do: Zestaw ubrań dla noworodka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz