Szukaj

Zdrowa skóra malucha

Podziel się
Komentarze0

Od momentu pojawienia się na świecie dziecka każda mama chce otoczyć je troską i bezpieczeństwem. Priorytetem staje się odpowiednia pielęgnacja malucha. Należy jednak pamiętać, że skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa i wymaga szczególnej ochrony.Po pierwsze: profilaktyka!


Duża dbałość o bezpieczeństwo skóry niemowlęcia jest wskazana ze względu na jej wrażliwość i delikatność. Ponadto, we wczesnych etapach rozwoju dziecka całe ciało pełni funkcje swoistego narządu zmysłu, dzięki któremu maluch poznaje swoje otoczenie. To dzięki niemu niemowlak odczuwa dotyk czy zmiany ciepła. Dodatkowo, skóra musi spełniać szereg czynności zapewniających ochronę przed wirusami, bakteriami, promieniowaniem świetlnym, czy czynnikami mechanicznym.

Dlatego też, stale trzeba dbać o jej naturalną gładkość, sprężystość oraz głębokie nawilżenie. Nawet jeśli u dziecka nie zauważamy żadnych otarć, czy innych niepokojących zmian, to i tak profilaktyka w zakresie pielęgnacji jest niezbędna. Dobranie odpowiednich kosmetyków dla niemowląt jest priorytetem.

Po drugie: oczyszczanie!


Kąpiel to jedna z najważniejszych czynności w codziennej pielęgnacji dziecka. Służy ona nie tylko zachowaniu higieny, ale jest też doskonałą okazją do nawiązania z maluszkiem czułego, bliskiego kontaktu. Do tej czynności należy się bardzo dokładnie przygotować. Wrażliwość niemowlęcej skóry jest bardzo wysoka, dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich preparatów do mycia.


Najlepszym wyborem będą delikatne, bezzapachowe i lekko natłuszczające kosmetyki, na przykład emulsja do kąpieli z linii For mum for baby, marki Floslek. W jej skład wchodzą jedynie łagodne, naturalne składniki.  Formuła kosmetyku jest wzbogacona o olej słonecznikowy, bogaty w lecytynę i witaminy, który natłuszcza i chroni skórę przed wysuszającym wpływem twardej wody.

Produkt nie zawiera mydła, barwników, alergenów i parabenów. Jest bezzapachowy, odbudowuje ochronną warstwę lipidową skóry oraz łagodzi podrażnienia zachowując naturalne pH. Emulsję można stosować już od pierwszych dni życia, jednak jest równie przydatna w pielęgnacji starszych dzieci.

Po trzecie: ochrona i pielęgnacja!

Po kąpieli należy dokładnie wysuszyć skórę maleństwa, a następnie posmarować ją oliwką oraz kremem na odparzenia. Pielęgnacyjno-ochronny krem dla niemowląt i dzieci na odparzenia marki Floslek łagodzi wszelkie otarcia i zaczerwienienia oraz zmniejsza uczucie swędzenia. 

Należy wziąć pod uwagę sposób nakładania tego typu kosmetyków. Nanoszenie produktów powinno odbywać się z umiarem. Ciało malucha jest niezwykle wrażliwe, więc nie należy pocierać go mocno dłonią czy ręcznikiem. Dodatkowo pamiętajmy, że wszystkie wspomniane czynności, zarówno dla mamy jak i dla dziecka, są niepowtarzalną szansą na odkrycie wzajemnych potrzeb i zbudowanie niezbędnej więzi emocjonalnej.

Skóra niemowląt zdecydowanie różni się od skóry dorosłych - jest wyjątkowo delikatna
i skłonna do wszelkiego rodzaju podrażnień. Jej bariery ochronne wzmacniają się wraz
z upływem czasu, dlatego odpowiednia pielęgnacja od pierwszych dni życia jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania i zdrowia dziecka.

Komentarze do: Zdrowa skóra malucha

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz