Szukaj

Zapal światło - zgaś strach. Jak pokonać nocne lęki malucha?

Podziel się
Komentarze0

Większość małych dzieci odczuwa strach przed ciemnością. I chociaż  dziecięce lęki są zjawiskiem naturalnym i stanowią jeden z etapów prawidłowego rozwoju emocjonalnego malucha, to jednak nie wolno ich bagatelizować. Dziecko nigdy nie powinno zostać same z uczuciami wywołanymi  przez silny stres.


W takich sytuacjach należy okazać maluchowi wsparcie i zrozumienie, pocieszyć słowem, przytulić. Pozostawienie kilkulatka samemu sobie może negatywnie wpłynąć na kształtującą się osobowość pociechy.

Ciemno wszędzie. Co to będzie?


Lęk przed ciemnością jest związany z rozwojem emocjonalnym dziecka. Bujna wyobraźnia podsyła maluchowi obrazy stworów, czarownic i innych potworów wychodzących z każdego zakamarka pokoju. Małe dzieci określają te czyhające wszędzie zagrożenia jako rzeczywiste. Strach malca nie może być zatem bagatelizowany. Nocne lęki powodują, że dziecko czuje się bezradne i bezbronne. Reakcją na strach może być płacz lub krzyk. Konsekwencją długotrwałego obcowania sam na sam z wyimaginowanym zagrożeniem  może być apatia lub nadpobudliwość, bierność, brak koncentracji, nieumiejętność radzenia sobie z rzeczywistością, dominacja poczucia niepewności czy zahamowanie rozwoju osobowości.

Śpij dobrze

Gdy maluch się boi - panikuje. Nocne strachy wywołują płacz i krzyk, które są stresem dla całej rodziny. Co zrobić, aby dziecko czuło się w swoim łóżku szczęśliwe i bezpieczne? Przede wszystkim warto zacząć od uświadomienia sobie, że ciemny, mroczny pokój dziecięcy może być dla kilkulatka prawdziwie przerażający. Zadbaj o to, by pomieszczenie, w którym ono przebywa, było kolorowe i bajkowe. Złe myśli przegoni lampka nocna. Do pozbywania potworów niezbędna może się także okazać obecność ulubionej zabawki.


Kolorowych snów maluszku

Idealnym rozwiązaniem nocnych problemów ze snem jest Lampka przytulanka Barbapapa Lumilove Pabobo ze sklepu www.babymama.pl .

To doskonałe połączenie bezpieczeństwa, praktyki i estetyki. Z lampką ta  Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie, a noc przestanie być straszna. Spokojny sen pozwoli malcowi zregenerować siły - niezbędne, by móc radośnie odkrywać świat każdego dnia.

Lampka Przytulanka Barbapapa Lumilove Pabobo, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieni mroczny i ciemny pokój w przytulne i bezpieczne miejsce.

Magia lampki

Dzieciaki uwielbiają Lampkę Przytulankę Barbapapę. Kultowa postać z kreskówki jest ulubieńcem maluchów i jak nikt strzeże ich bezpieczeństwa i odgania złe moce. Lampka przytulanka może być bez obaw stosowana przez Twoją pociechę.  Produkt spełnia wszystkie wymogi dyrektywy unijnej EN 60589-2-12 ( z kwietnia 2009 r.).  
Lampka Przytulanka Barbapapa Lumilove Pabobo jest wykonana z bezpiecznych i miłych w dotyku materiałów. Dzięki zastosowaniu technologii LED nie nagrzewa się (pozostaje cały czas chłodna) i  jest energooszczędna.  Działa aż 11 godzin po naładowaniu.

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie: www.babymama.pl

Komentarze do: Zapal światło - zgaś strach. Jak pokonać nocne lęki malucha?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz