Szukaj

Wyjście z niemowlakiem - co należy ze sobą zabrać

Podziel się
Komentarze0

Większość rodziców obawia się wyjścia z domu z niemowlakiem. Zastanawiają się co powinni ze sobą zabrać, gdyż nawet krótki spacer z niemowlakiem wymaga noszenia przy sobie sporo niezbędnych akcesoriów. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które mogą okazać się niezbędne podczas wyjścia.


Oto lista rzeczy, które warto mieć przy sobie wychodząc z niemowlakiem

 • Torba na pieluchy
Torba na pieluchy powinna nam towarzyszyć podczas każdego wyjścia z dzieckiem. Warto by była zawsze spakowana, aby w razie konieczności móc ją wziąć i nie martwić się czy przypadkiem nie jest pusta.

 • Podkład do przewijania dziecka
Podkład do przewijania jest konieczny, aby móc przewinąć maluszka w miejscach publicznych. Warto, aby był wykonany z materiału wodoodpornego, gdyż pozwoli to uniknąć zabrudzenia powierzchni, na której przewijamy malca. Jeśli nie posiadasz takiego podkładu, ręcznik może go godnie zastąpić.

 • Pieluchy
wychodząc z dzieckiem koniecznie musisz ze sobą zabrać pieluchy. Ich liczba jest uzależniona od długości czasu, który zamierzasz spędzić poza domem. Warto mieć przy sobie kilka dodatkowych pieluch, gdyż mogą okazać się przydatne w kryzysowej sytuacji.

 • Mokre chusteczki higieniczne dla niemowląt
Nie warto nosić przy sobie całej paczki chusteczek nawilżających. Możesz przełożyć kilka do szczelnie zamkniętego pojemnika. Nawilżające chusteczki są przydatne do wycierania pupki dziecka, ale również mogą przydać tobie. Szczególnie przydatne są do mycia rąk kiedy chcesz nakarmić bobasa a w pobliżu nie ma toalety, gdzie mogłabyś to zrobić.

 • Małe torebki foliowe
Są konieczne, by schować brudne pieluchy lub zamoczone ubrania.


 • Pokarm w butelce
Należy go zabrać ze sobą kiedy twój bobas jest karmiony sztucznym mlekiem. Warto wziąć ze sobą już gotowy pokarmi, gdyż nigdy nie masz pewności czy w czasie, który przypada na karmienie maluszka będziesz miała możliwość sporządzenia dla malca świeżego posiłku.

 • Pielucha do położenia na ramieniu
Wychodząc w gości z dzieckiem warto mieć przy sobie dodatkową pieluchę, którą będziesz mogła położyć na ramieniu sobie lub innej osobie, która trzyma na rękach twoje maleństwo. Niestety noworodki maja tendencję do ulewania pokarmu, dlatego warto zabezpieczyć swoje ubranie przed dodatkowymi plamami.


 • Ubranie niemowlęcia na zmianę
Wychodząc z dzieckiem z domu warto mieć również dodatkowy komplet ubranek na wypadek kupki lub ulania się pokarmu. Jeśli wiesz, że wizyta z dzieckiem może potrwać dłużej warto zabrać jeszcze jeden dodatkowy komplet ubranek.

 • Dodatkowy kocyk lub sweterek
Wato mieć również ze sobą dodatkowy kocyk. Jest on przydatny zwłaszcza w czasie spaceru z niemowlakiem, gdyż warunki pogodowe często się zmieniają, a dodatkowy kocyk uchroni maluszka prze ewentualnym zmarznięciem.

 • Smoczek gryzaczek
jeśli twój maluszek lubi bawić się smoczkiem lub gryzaczkiem warto mieć go również przy sobie. Pamiętaj jednak, że maluszek wkłada go do jamy ustnej dlatego zadbaj o to by przenosić go w czystej plastikowej torebce.

 • Zabawki
Idąc z dzieckiem na spacer czy z wizytą do znajomych pamiętaj by koniecznie zabrać ze sobą ulubione zabawki dziecka. Dla najmłodszych najodpowiedniejsze będą kolorowe grzechotki

 • Ochronny krem przeciwsłoneczny
Wychodząc z dzieckiem na podwórko warto posmarować go niewielka ilością kremu przeciwsłonecznego,. Warto robić to nie tylko w słoneczne dni ale również w zimie gdyż promienie słoneczne odbijające się od śniegu również opalają.

 • Przekąska dla mamy
Przekąska dla mamy jest konieczna zwłaszcza kiedy kobieta karmi piersią. Czasami zdarza się, że wyjście z dzieckiem się przedłuża dlatego warto mieć przy sobie wartościową przekąskę taka jak owoc lub kilka plasterków sera czy ciemne pieczywo.

 • Jedzenie dla dziecka
Kiedy twój maluszek prócz ssania piersi spożywa także pokarmy stałe konieczne jest zabrania ze sobą słoiczków z pożywieniem dla dziecka. Nie należy zapomnieć  o zabraniu ze sobą plastikowej łyżeczki.

 • Środki pielęgnacji pierwszej pomocy
Wychodząc z bobasem lub odwiedzając z nim znajomych warto zabrać ze sobą na wszelki wypadek maść na odparzenia , plastry oraz lekarstwa jeśli maluch jakieś przyjmuje.

Komentarze do: Wyjście z niemowlakiem - co należy ze sobą zabrać

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz