Szukaj

Wrocław zaśpiewał dzieciom!

Podziel się
Komentarze0

19 czerwca od godziny 15.00 wrocławski Rynek Główny zamienił się w wielką scenę, na której każdy mógł poczuć się nie tylko artystą, ale również darczyńcą. Podczas charytatywnej imprezy ,,Wrocław śpiewa dzieciom” setki wrocławskich gardeł odśpiewało na wiele głosów znaną piosenkę ,,Panie Janie”, a tym samym wyraziło solidarność z małymi pacjentami Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.


Na słowach, a raczej śpiewie się nie skończyło. O godzinie 16.45 uczestnicy zabawy zebrani na Rynku wysłali jednocześnie charytatywnego smsa, wspierającego Fundację Na Ratunek Dzieciom z choroba nowotworową, a przez to ideę budowy nowej siedziby kliniki onkologicznej – ,,Przylądka Nadziei”.

Wiedziałam, że serca wrocławian są gorące i zawsze otwarte, to, co wydarzyło się na Rynku utwierdziło jedynie mnie w tym przekonaniu - przyznaje prezes fundacji, pani Agnieszka Aleksandrowicz. Odzew, z jakim spotkała się nasza akcja, a także zaangażowanie w śpiew i wspólną zabawę charytatywną tylu młodych artystów oraz członków wrocławskich chórów daje wiarę, że tak kosztowna budowa Przylądka Nadziei jest możliwa.


Dzięki zaangażowaniu Krystyny Wróblewskiej – szefowej projektu - całą imprezę wspierały liczne gwiazdy, na czele z Patrycją Kazadi, która świetnie sprawdziła się w roli prowadzącej, zagrzewając publiczność do wspólnych prób przed finałowym odśpiewaniem piosenki. Posłuchać mogliśmy też zwyciężczyni I edycji ,,Idola”, Alicji Janosz, która zaprezentowała zebranym piosenki ze swojej nowej płyty. Były też wrocławianki: Anna Kłys, o której Gienek Loska powiedział: ,,ona powinna wygrać X Factor”  i Ada Styrcz, z piosenką ze swojej nowej płyty, mającej ukazać się tuż po wakacjach. Nie zabrakło też kontrowersyjnego Madoxa i jego najnowszego kawałka ,,High On You”. Wspólną zabawę wzbogaciły występy Krzysztofa ,,Elvisa” Bieleckiego oraz zespołu ,,Lady Stars”.

Specjalnie powołana komisja wybrała 13 najlepszych wykonań, mających znaleźć się na płycie, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”.

Więcej na: www.naratunek.org

Komentarze do: Wrocław zaśpiewał dzieciom!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz