Szukaj

Ubieranie niemowląt krok po kroku

Podziel się
Komentarze0

Ubieranie niemowlaków z pozoru wydaje się bardzo łatwe. Jednak dla wielu osób jest to bardzo kłopotliwe zajęcie. Ciało bobaska jest tak drobne i maleńkie, że dla niektórych ubieranie niemowlaka jest bardzo stresujące. Oto kilka wskazówek jak szybko i łatwo ubierać maluszka.
Praktyczne wskazówki

 
  • Aby ubieranie niemowlaka było łatwiejsze warto wyposażyć się w ubranka z szerokim rozpięciem przy szyi lub zapinane na zatrzaski. W znacznym stopniu ułatwi to ubieranie malca.
  • Śpioszki na zatrzaski lub zamek w kroku pozwolą na szybkie i sprawne zmienianie pieluchy dziecku. Łatwiejsze do ubrania bobasków są ubrania wykonane z rozciągliwych materiałów, dlatego warto zwrócić uwagę na to by były one wykonane z trykotu zamiast z materiałów płóciennych.
  • Rękawki od śpioszków malca powinny być również luźne. Pozwoli to na szybkie i sprawne przełożenie rączki bobaska, bez dodatkowych problemów.
  • Aby szybko i sprawnie ubrać kaftanik na rączki i nóżki bobasa warto włożyć swoja rękę do rękawa, następnie chwycić rącze bobasa i przeciągnąć ja przez rękaw kaftanika.
  • Aby ubieranie i przebieranie niemowlaka było łatwiejsze należy stosować się do zasady by przebierać bobasa tylko wtedy gdy jest to konieczne a nie za każdym razem przy zmianie pieluszki. Aby uniknąć częstego przebierania niemowlaka warto stosować śliniaczek w czasie karmienia, co ochroni ubranko dziecka przed zabrudzeniami.
  • Zmieniając ubranie niemowlakowi  należy robić to w specjalnym miejscu do tego przeznaczonym. Najwygodniejszy jest płaski blat , duże łóżko lub materac łóżeczka dziecięcego. W czasie ubierania warto zapewnić maluszkowi jakąś rozrywkę w ten sposób będzie spokojniejsze w czasie  zmiany ubranka.

Przebieranie niemowlaka wpływa również na kształtowanie i zacieśnianie się więzi między dzieckiem a rodzicem. W związku z tym w czasie przebierania dobrze jest:
  • Wesoło przemawiać do bobaska w ten sposób rozładowując stres u malca związany z przebieraniem
  • Rozciągnąć ubranko przy szyi dziecka by kantaki nie zahaczało o nos czy uszy niemowlaka.
  • Rodzice bobasa powinni być świadomi również faktu, że dziecko kiedy ma zasłoniętą twarz bardzo się boi. W związku z tym warto połączyć przebieranie dziecka z zabawą z niemowlakiem.
  • Zapinając zamek od śpioszków należy szczególnie uważać aby nie uszczypnąć skóry malca.

Komentarze do: Ubieranie niemowląt krok po kroku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz