Szukaj

Trzymaj naftalinę poza zasięgiem dzieci, przestrzega kanadyjska agencja zdrowia

Podziel się
Komentarze0

Kanadyjska agencja zajmująca się sprawami zdrowia, Sante Canada, ogłasza swoje nowe zasady, które dotyczą etykietowania naftaliny. Zabiegi te mają na celu zmniejszenie ryzyka związanego z tym produktem chroniącym nasze ubrania przed molami.Kanadyjska  agencja federalna wskazuje tutaj, że pochyla się szczególnie nad kwestią naftalenu, który jest aktywnym składnikiem  kulek i ziarenek używanych do odstraszania ciem i larwy pałaszujących nasze ubrania.

Nowe oznakowanie przyczyni się do zmniejszenia maksymalnej dawki aplikacji. Jak również, będzie ostrzegać konsumentów, aby przechowywali tego typu produkty hermetycznie zamknięte, poza zasięgiem zwierząt i dzieci, przede wszystkim.


Co więcej, kanadyjskie władze zdrowotne proszą również konsumentów, aby używali ziarenek i kulek antymolowych w dobrze wentylowanych pomieszczeniach i jedynie wewnątrz.

Kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia ma nadzieję, że nowe opakowania będą skuteczne w zniechęcaniu najmłodszych obywateli do połykania kulek i ziarenek przeciwmolowych, które mogą znaleźć na swojej drodze, mimo wszystkich podjętych środków ostrożności.

Agencja równie chce zminimalizować emisję oparów podczas przechowywania tych produktów. Kontakt z oparami naftalenu może bowiem skutkować bólami głowy, nudnościami, zawrotami głowy oraz wymiotami.

Spożycie naftalenu lub kontakt z tkaninami potraktowanymi tego typu produktami może powodować amemię hemolityczną, czyli chorobę, która powoduje anormalne niszczenie czerwonych krwinek.

Komentarze do: Trzymaj naftalinę poza zasięgiem dzieci, przestrzega kanadyjska agencja zdrowia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz