Szukaj

Przyjęcie z okazji pierwszych urodzin dziecka

Podziel się
Komentarze0

Pierwsze urodziny maluszka są dla rodziców dziecka szczególnym wydarzeniem. Każdy pragnie, by przebiegły one w miłej i spokojnej atmosferze. Niestety nie jest to takie proste, gdyż zachowanie solenizanta nie zawsze można przewidzieć. Oto kilka cennych rad jak należy zorganizować przyjęcie urodzinowe dla rocznego bobasa.


Organizując przyjęcie urodzinowe dla rocznego dziecka powinnaś wziąć pod uweagę następujące czynniki:

  • Nie zapraszaj zbyt wielu gości
Organizując roczek dla swojej pociechy zadbaj o to, by odbywał się w kameralnych warunkach. Zbyt dużo ludzi mogą przerazić i onieśmielić maluszka. Dziecko na skutek zbyt dużej ilości osób może popaść w płacz i chęć przebywać tylko z rodzicami. Pamiętaj, by na pierwsze urodzony zaprosić tylko najbliższych członków rodziny i przyjaciół.

  • Nie przesadzaj z dekoracjami
Każdy rodzic pragnie, by pierwsze urodziny jego bobasa były czymś niezapomnianym i spektakularnym. Jednak w większości przypadków jest tak, że nadmiar i przepych nie wpływaja pozytywnie na zachowanie maluszka. Dlatego przygotowując miejsce zabawy postaraj się by nie przesadzić z nadmiarem balonów, serpentyn i innych ozdób.

  • Dobrze zaplanuj czas
Aby przyjęcie urodzinowe było udane pora, w której się odbywa powinna być dostosowana do maluszka. Dlatego postaraj się, by zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w czasie gdy maluch jest najedzony i wypoczęty. Ważne jest by czas przyjęcia dostosować do dziecka. Miej na uwadze fakt, że zmęczone dziecko na własnym przyjęciu urodzinowym to katastrofa. Co więcej, przyjęcie urodzinowe malucha nie powinno trwać dłużej niż niż półtorej godziny, aby nadmiernie nie zmęczyć maluszka zabawą.


  • Przygotuj odpowiedni tort
Tort jest podstawą każdej imprezy urodzinowej. Dlatego powinno się przygotować takie ciasto, które maluch będzie mógł również skosztować. Małe dzieci nie mogą jeść tortów z orzechami, czekoladą i cukrem. Dobrym pomysłem jest przygotowanie toru marchewkowego lub bananowego z bitą śmietaną lub polewą śmietankowo – serową. Każdy maluszek uwielbia tego rodzaju przekąski.


  • Nie zapraszaj klaunów
Roczne dzieci boją się magików i przebranych klaunów, którzy próbują organizować rozrywkę dla najmłodszych. Niestety ten rodzaj zabawy powinien być zarezerwowany dla starszych dzieci. Bowiem maluszki często reagują płaczem i niechęciom na przebrane osoby.

Zamiast tego zorganizuj dla najmłodszych takie zabawki jak; gumowe piłki, książeczki z twardymi okładkami lub zabawki kąpielowe. Pozwoli to maluszkom na bawienie się w dowolny sposób.  W tym wieku jest to najlepsza forma zabawy dla dzieci.

  • Nie licz na popisy
Każdy rodzic marzy, aby pierwsze urodziny pociechy miały szczególny charakter. Rodzice chcą, by maluch z radością rozpakowywał prezenty, czy zrobił swój pierwszy krok. Niestety rzeczywistość bywa okrutna i nie powinno się raczej na to liczyć. Owszem jeśli poświęcisz wiele czasu na ćwiczenie dmuchania świeczek , możesz liczyć na to, że bobas będzie w stanie to zrobić w czasie przyjęcia urodzinowego. Pamiętaj jednak, by nie wymuszać na dziecku żadnych zachowań, maluch ma prawo czuć się i zachowywać swobodnie w trakcie swojego przyjęcia urodzinowego.

  • Nagraj i zachowaj dla potomności
Przyjęcie urodzinowe dziecka mija szybko dlatego warto je ocalić od zapomnienia. W tym celu postaraj się, by udokumentować przyjęcie robiąc zdjęcia czy kręcąc filmik. Dzięki temu maluszek będzie mógł zobaczyć jak wyglądały jego pierwsze urodziny i jak bardzo kochają go rodzice. Natomiast rodzice będą mogli przypomnieć sobie czasy, kiedy to dzieci były małe a oni dopiero co rozpoczynali swoją rodzicielską przygodę.

Komentarze do: Przyjęcie z okazji pierwszych urodzin dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz