Szukaj

Organizacje i eksperci zbadali zawartość Bisfenolu A w smoczkach

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze doniesienia medyczne wskazują, że Bisfenol A zastosowany w plastikowych tarczkach smoczków przedostaje się do organizmu dzieci, ponieważ migruje do silikonu i lateksu smoczka. Laboratoryjne badania produktów dla dzieci pod kątem zawartości BPA przeprowadziły jakiś czas temy między innymi organizacje dbające o środowisko Global 2000 z Austrii oraz Bund z Niemiec.Ku ich zdziwieniu, w większości badanych produktów, zawartość BPA była większa niż się spodziewano. Jednakże producenci twierdzili, iż wyniki te nie mają żadnego znaczenia, gdyż to, że produkty zostały wyprodukowane z użyciem BPA nie oznacza wcale, iż związek ten przedostaje się do ciała człowieka, gdy ma z nimi styczność. Podważyli również procedury testowania produktów pod względem migracji BPA (sprawdzone w testach butelek i kubeczków), zarzucając im nieuregulowanie w przypadku smoczków.

Aby uzyskać bardziej wiarygodne wyniki, organizacje te przystąpiły do drugiego zestawu testów. Tym razem test migracji BPA w wybranych smoczkach został wykonany z użyciem niższych wykrywanych poziomów BPA od tych, które stosowały w testach EFSA (European Food Safety Organisation) oraz FDA (Ford and Drug Administration). Badania te potwierdziły, że w sprzyjających migracji warunkach BPA może przenikać z tarczki smoczków do ich silikonowych lub lateksowych główek, przedostając się tym samym do organizmu dzieci. Okazało się również, iż smoczki lateksowe są mniej odporne na migrację BPA niż smoczki silikonowe, zatem do lateksowej główki smoczka może przenikać więcej szkodliwej substancji BPA.


Właściwą decyzję podjęli ci producenci, którzy już dawno wycofali z produkcji poliwęglany z BPA. Stosują zaawansowane technologie produkcji wolne od BPA, ponieważ zaufali wcześniejszym doniesieniom medycznym ekspertów, które się potwierdziły. Wyniki aktualnych badań jednoznacznie wskazują, iż jest to bezpieczna droga w produkcji produktów dla dzieci.
Na świecie istnieją rozwiązania, które uwolnią Twoją rodzinę od BPA? Czy chcesz je poznać? Profesor Andrzej Radzikowski – wojewódzki konsultant do spraw pediatrii – mówi o BPA

Źródło:
www.stopbpa.pl

Komentarze do: Organizacje i eksperci zbadali zawartość Bisfenolu A w smoczkach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz