Szukaj

Nie rezygnuj z jesiennych spacerów z niemowlakiem!

Podziel się
Komentarze0

Młode mamy w obawie przed wirusami, rezygnują ze spacerów w  jesienne dni. Nic bardziej błędnego! Organizm dziecka właśnie wtedy uczy się radzić sobie ze zmieniającą się temperaturą.Dzięki spacerom nasza pociecha hartuje się, co jest szczególne ważne przed okresem zimowym. Dziecko stopniowo oswaja się z nowymi warunkami atmosferycznymi, a także uodparnia na wirusy.

Te ostatnie wbrew powszechnym opiniom, najbardziej niebezpieczne są w pomieszczeniach zamkniętych, w których łatwo zarazić się drogą kropelkową. Spora dawka tlenu jaką otrzymuje niemowlę podczas przechadzki wspomaga także układ odpornościowy oraz trawienny.


Jak najlepiej przygotować dziecko na jesienny spacer radzi Karolina Stradomska z firmy Feretti, produkującej pościele i akcesoria dla niemowląt:- Podczas przygotowywania malucha na jesienny spacer należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dziecko nie było za grubo ubrane. Przegrzanie może stać się powodem jesiennej grypy.


Należy zabezpieczyć malucha tak, aby wiatr i zimne powietrze nie dostawało się bezpośrednio pod przykrycie, ale także uważać, aby dziecko się nie przegrzało. Polecam śpiworek Feretti, który bardzo dobrze sprawdza się w chłodniejsze dni, a także zimą. Rękawki śpiworka dzięki zamkowi błyskawicznemu można odpinać w zależności od potrzeb. Śpiworek polecany jest także maluchom, które lubią się w nocy rozkopywać.


Śpiworki Feretti szyte z najwyższej jakości bawełny posiadają system Purista posiadający właściwości bakteriostatyczne, a także zapobiegające rozwojowi grzybów i pleśni.


Śpiworek Feretti Dogs Green
Cena ok. 90 zł


Komentarze do: Nie rezygnuj z jesiennych spacerów z niemowlakiem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz