Szukaj

Mleko dla dwulatka

Podziel się
Komentarze0

Z każdym kolejnym miesiącem życia dziecka rośnie jego samodzielność i ciekawość świata. Przed dwulatkiem stoi wiele wyzwań - każdy dzień jest pełen przygód i zaskakujących odkryć, także na polu kulinarnym. Dieta dwulatka jest coraz bardziej urozmaicona, a on sam chętnie naśladuje dorosłych sięgając przy stole po jedzone przez nich potrawy. Warto jednak pamiętać, że dwulatek ma inne potrzeby żywieniowe niż dorosły i nadal wymaga szczególnej, prawidłowo zbilansowanej diety.Mleko nie jest już jej podstawowym elementem, jednak wciąż stanowi źródło cennych składników odżywczych. Organizm dwulatka potrzebuje mleka opracowanego specjalnie dla jego potrzeb.

Więcej się ruszam - potrzebuję więcej energii

Maluchy najbardziej rozwijają się poprzez zabawę, a pierwsze trzy lata życia to jeden z bardziej aktywnych etapów w ich rozwoju. Dzień pełen atrakcji w domu i poza nim, w towarzystwie rodziców lub rówieśników, jest niezwykle wyczerpujący. Dodatkowo, pierwsze samodzielne odkrycia i osiągnięcia wymagają koncentracji i energii. Organizm Juniora nieustannie potrzebuje niezbędnych składników odżywczych pokrywających jego rosnące zapotrzebowanie.

Mleko krowie - to nie dla mnie

Specjaliści do spraw żywienia podkreślają, że do ukończenia 3. roku życia dzieci nie powinny spożywać „zwykłego” mleka krowiego. Układ pokarmowy małego dziecka nie jest jeszcze w pełni dojrzały i nie radzi sobie z trawieniem mleka krowiego. Ponadto skład krowiego mleka nie jest odpowiedni dla organizmu dziecka, które nie skończyło 36. miesiąca życia. Mleko krowie zawiera za dużo białka i sodu, które obciążają nerki dziecka. Za mało jest w nim natomiast żelaza niezbędnego w procesie tworzenia komórek krwi. Ma też za dużo niekorzystnych dla małego organizmu nasyconych kwasów tłuszczowych, a jednocześnie zbyt mało „dobrych” nienasyconych kwasów tłuszczowych, oraz niezbędnych do prawidłowego rozwoju witamin: D, E, C i B12.


Mleko modyfikowane z numerem 4 - dla Juniora

Z myślą o rosnących potrzebach dzieci, które ukończyły drugi rok życia, zostało stworzone mleko modyfikowane Bebiko Junior 4. Jego receptura została opracowana tak, by dostarczać dziecku niezbędnych składników odżywczych, energii oraz witamin i minerałów, których potrzebują dzieci w trzecim roku życia. Dzięki kompletnej formule z opatentowaną kompozycją prebiotyków NUTRICIA mleko Bebiko Junior 4:
  • wspomaga zdrowy rozwój dziecka dzięki zawartości:
- wapnia i witaminy D dla mocnych kości,
- żelaza ważnego dla rozwoju mózgu;
  • wspomaga rozwój zdrowej flory bakteryjnej w jelitach, która jest częścią zdrowego układu trawiennego.

Takie same właściwości ma mleko modyfikowane Bebiko Junior 4 o smaku truskawkowym – pierwsze na rynku mleko modyfikowane dla dzieci o pysznym, truskawkowym smaku. Zawiera ono wyłącznie odpowiednie dla dziecka składniki, a jego truskawkowy smak będzie pysznym urozmaiceniem mlecznej diety dwulatka.

Komentarze do: Mleko dla dwulatka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz