Szukaj

Mania kolekcjonowania – coś więcej niż hobby....

Podziel się
Komentarze0

Kilkanaście lat temu dzisiejsze pokolenie trzydziesto i czterdziestolatków kolekcjonowało kapsle, puszki, znaczki, komiksy dołączane do gumy do żucia... Dziś w dobie niesamowitego postępu technologicznego, gdzie smartfony są w niemal w każdym szkolnym plecaku, tablety zastąpiły książki, a zamiast kopać w piłkę na podwórku nastolatki klikają w grach komputerowych – wraca moda na kolekcjonowanie.

Mania kolekcjonowania – coś więcej niż hobby....


Mania zbieractwa

Kolekcjonowanie przedmiotów, to hobby jakiemu bardzo łatwo ulec, a mania "zbieractwa" różnych dziwnych rzeczy jest charakterystyczna dla pewnego okresu dziecięcego. Dzieciaki gromadzą swoje skarby, chwalą sobie nawzajem, czasem po długich negocjacjach wymieniają się między sobą. Gromadzić można różne rzeczy – od kolekcjonowania sreberek po cukierkach czy buteleczek po perfumach, poprzez zbieranie figurek aniołków (słoników, misiów – co nasze dziecko sobie wymarzy), aż do bardziej wyrafinowanych kolekcji kamieni półszlachetnych, monet czy... starych wenntylatorów.

Ponieważ gromadzić można różne przedmioty (co niekoniecznie podoba się rodzicom), warto  starać się podsunąć dziecku do kolekcjonowania przedmioty mające jeszcze inne zastosowanie. Przykładem mogą być tutaj Szklaki, na Zachodzie znane jako Marbles, na które właśnie zapanował istny szał kolekcjonerski. - Szklaki są fantastycznym pomysłem na wspieranie kolekcjonerskich pasji dziecka, ponieważ mogą służyć  również do prowadzenia ciekawych gier wciągających całą rodzinę. – mówi Maria Braun, mama trzech córek, która sprowadziła Szklaki do Polski.


Zabrać Szklaka na wycieczkę

Szklaki, to szklane kulki o różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Łącznie jest ich ponad setka, zatem każde dziecko ma w czym wybierać. Oszronione, kosmiczne, albo niczym królewskie perły... Szklaki przykuwają wzrok i wciągają w nową pasję zbierania. Chłopaki rywalizują ze sobą w grach szklakowych, a dziewczyny wykorzystują szklaki także jako uzupełnienie własnych baśniowych dekoracji do zabaw lalkami czy.. zabaw strategicznych. 

- Wyobraźnia dzieci nie ma granic – dzieci bawią się Szklakami tworząc różnego rodzaju fabuły. Oto grupa Szklaków zwana szkolniakami, staje na przeciw grupy nazwanej baletnice. - opowiada Maria Braun. - Zabieraliśmy także Szklaki w podróż robiąc im zdjęcia przy różnych zabytkach. Fascynujące jest nie tylko to, z jaką szybkością dzieci wciągają się w nowe zabawy Szklakami, ale również zaangażowanie z jakim do zabaw z dziećmi przystępują rodzice.

Pomysł na wakacje: Kronika Szklaka na wakacjach


Lada moment ruszą wakacje - wyjazdy powodują, że niejednokrotnie dziecko rozstaje się ze swoją  kolekcją ukochanych przedmiotów. Nie wyrzucajmy wtedy po cichu owych niepotrzebnych buteleczek, sreberek czy pudełek – to skarby naszego dziecka, nawet jeżeli my widzimy w nich tylko niepotrzebne "śmieci". Podsuńmy za to dziecku kilka wybranych Szklaków, aby zabrało je ze sobą w podróż czy na wycieczkę i robiąc zdjęcia Szklakom w interesujących miejscach. Zawsze można później ze zdjęć stworzyć "Kronikę Szklaka na wakacjach", opisując uwiecznione aparatem miejsca, co będzie kolejnym etapem ciekawej zabawy.

Co zbierają dzieci i dorośli? Ciekawe kolekcje zbieractwa przedstawia profil szklakowy na facebook:  https://www.facebook.com/Szklaki

Szklaki dostępne są na: www.szklaki.pl

Komentarze do: Mania kolekcjonowania – coś więcej niż hobby....

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz