Szukaj

Małe dziecko u fryzjera - wskazówki

Podziel się
Komentarze0

Większość dzieci odczuwa silny strach przed wizytą u fryzjera. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż kto nie przestraszyłby się pani z ostrym narzędziem chcącą obciąć nasze włosy. Aby maluszek dobrze wspominał pierwszą wizytę u fryzjera warto dostosować się do poniższych wskazówek.


Przed pierwszą wizytą u fryzjera warto:

  • Wyjaśnić dziecku, że włosy odrastają
Dla większości dzieci obcinanie włosów jest jednoznaczne z obcięciem części ciała. Uważają one, że jest to nieodwracalna strata. Dlatego przed wizytą u fryzjera warto wyjaśnić dziecku, że włosy odrastają. W tym celu możesz odciąć końcówkę swoich włosów i pokazać dziecku, że ścinanie włosów nie boli. Pozwoli to przełamać dziecku wszelkie obawy prze wizytą u fryzjera i strachem związanym z obcinaniem.

  • Otwórz salon fryzjerski dla pluszowych misiów i lalek
Przed wizyta u fryzjera pobaw się z dzieckiem w salon fryzjerski. Dziecko przy pomocy bezpiecznych nożyczek , grzebienia i szczotki będzie mogło czesać swoje lalki i pluszowe maskotki.

  • Wybierz zakład fryzjerski specjalizujący się w obcinaniu dzieci
Chcąc zabrać swojego malucha do fryzjera,w wybierz salon, który jest także dostosowany do obcinania dzieci. Z pewnością personel tam pracujący będzie bardziej cierpliwy obsługując małego klienta. Dodatkowo tego typu zakłady proponują również kolorowe fartuszki, oglądanie bajek, jak również krzesła o zabawnych kształtach. Dzięki temu malec ma zapewnioną rozrywkę i czuje się bezpieczniej.


  • Poobserwuj fryzjera przy pracy
Jeśli twój maluszek wciąż boi się fryzjera zabierz go do zakładu, aby mógł tylko poobserwować  pracę fryzjera. Wówczas malec przekona się, że nic mu nie grozi, a obcinanie włosów nie boili i sam będzie chciał, by podcięto mu włosy.

  • Wybierz stosowny czas na strzyżenie
Pamiętaj by nie zabierać dziecka do fryzjera gdy dziecko jest rozdrażnione lub zmęczone. Zrezygnuj także z wizyty u fryzjera, gdy w zakładzie jest wielu klientów a personel spieszy się by wszystkich obsłużyć.

  • Zrezygnuj z mycia włosów u fryzjera
U fryzjera warto zrezygnować z mycia włosów. Dla większości dzieci odchylenie główki do tyłu i polanie jej woda jest strasznie niekomfortowe. Poproś fryzjera by tylko lekko zwilżył włosy twojego dziecka, dzięki temu unikniesz stresu związanego z myciem włosów przy pomocy szamponu.

  • Bądź dla malca podwyższeniem
Jeśli twój maluszek boi się siedzieć sam na fotelu możesz go trzymać na kolanach. Może być to nieco uciążliwe dla fryzjera, jednak w czasie pierwszej wizyty warto o to poprosić fryzjera.  W czasie podcinania grzywki trzymaj malca przodem do lustra natomiast podczas obcinania włosów z tyłu trzymaj dziecko twarzą do siebie.

  • Zaplanuj dla dziecka nagrodę
Dobrym sposobem jest połączenie wizyty u fryzjera z innym doniosłym wydarzeniem. W ten sposób malec nie będzie myślał tylko o obcinaniu włosów, ale o nagrodzie, która go czeka.

  • Sama obcinaj włosy dziecku
Jeśli twoje dziecko odmawia chodzenia do fryzjera spróbuj obciąć go sama w domu. W tym celu zapoznaj się z technikami strzyżenia i wyposaż się we fryzjerskie nożyczki. Obcinaj włosy dziecka niewiele, by nie ściąć go zbyt krótko.

Komentarze do: Małe dziecko u fryzjera - wskazówki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz