Szukaj

Ławka groźna dla dzieci uczących się angielskiego

Podziel się
Komentarze0

W miniony piątek Agata Passent, znana felietonistka i prywatnie mama 5-letniego Kuby, gościła w studiu Dzień Dobry TVN, gdzie wraz z pedagogiem dziecięcym dr Anną Basińską, podzieliły się swoimi doświadczeniami i radami na temat tego w jaki sposób dzieci powinny uczyć się języka angielskiego i jak w tym może im pomóc lubiany przez nie pingwin Pingu.Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, rodzice zadają sobie pytania: „Czego moje dziecko powinno się uczyć?”, „Jakie zajęcia przyniosą mu najwięcej korzyści, ale i radości?”, „Co wybrać?”. Spośród wielu możliwości, na pierwszym miejscu często stawiana jest nauka języka angielskiego. Nic dziwnego - w dzisiejszych czasach bez języka angielskiego ani rusz! Specjaliści i praktyka potwierdzają, że naukę najlepiej rozpocząć już w wieku przedszkolnym.

Agata Passent, która z wielkim zaangażowaniem zajmuje się wychowaniem swojego 5-letniego Kuby i lubi dzielić się swoimi doświadczeniami pisząc felietony na ten temat, uważa, że „czasem popełniamy błąd i za bardzo się rozczulamy nad cztero-, pięciolatkami, że one już się muszą uczyć.” Dodaje, że dzieci w tym wieku mają niesamowicie chłonny umysł, szczególnie jeżeli w nauce wykorzystuje się takie formy jak komputer, śmieszny film, czy wspólną zabawę.

Jak twierdzi Agata Passent ławka szkolna jest czymś bardzo groźnym. Są dostępne przyjaźniejsze formy nauki, jak na przykład atrakcyjny i kompleksowy program nauczania języka angielskiego bazujący na przygodach pingwina z popularnej bajki dla dzieci – Pingu. „Pingu’s English bazuje na zabawie, która absolutnie nie kojarzy się z tym, że siedzi pani nauczycielka czy pan nauczyciel, który uczy cię jakichś formułek, tylko dziecko jest wciągane poprzez identyfikację z tym sympatycznym zwierzątkiem… Dzieci uwielbiają wszelkie bajki o zwierzątkach i uwielbiają identyfikować się poprzez język przede wszystkim emocjonalny - jakąś zabawę, jakieś gesty…”


Opinię tę potwierdza uczestnicząca w programie dr Anna Basińska - pedagog dziecięcy. Według niej, okres przedszkolny jest optymalnym momentem do rozpoczęcia nauki języka angielskiego. Dodaje, że „są na rynku oferty dla dzieci rocznych”, ale uważa, że to jeszcze jest troszeczkę za wcześnie. „Wtedy dziecko musi nauczyć się mówić, chodzić… Ma mnóstwo zadań do zrealizowania.” Dr Basińska wyjaśnia, że naukę angielskiego najlepiej rozpocząć w okresie przedszkolnym, gdyż „dziecko już sobie świetnie radzi, potrafi się komunikować z otoczeniem i w związku z tym chętnie podejmuje nowe wyzwania.” Kontynuuje, że tak jak w przypadku programu Pingu’s English, nauka dzieci w tym wieku powinna być realizowana wielozmysłowo, tzn. w taki sposób, aby dzięki różnorodnym zadaniom dziecko mogło wykorzystywać w procesie uczenia się wszystkie zmysły.


Wszystkie te cechy łączy w sobie program Pingu’s English, który nie został zaprojektowany wyłącznie w celu nauki języka angielskiego, ale także jako kompleksowe wspomaganie rozwoju psychomotorycznego i społecznego dziecka. Zarówno bohaterowie, tematyka jak i zawartość kursu przemawiają bezpośrednio do dzieci, które same chcą uczyć się angielskiego z pingwinkiem Pingu i „pochłaniają język niejako mimo woli”. Jednocześnie rodzice i wychowawcy mogą być pewni, że dzieci rozwijają się w sprawdzonym i bezpiecznym otoczeniu. Wyjątkową cechą kursów z pingwinkiem Pingu jest ich kompleksowość i różnorodność. Materiały bardzo wysokiej jakości, opracowane przez doświadczonych angielskich specjalistów w dziedzinie edukacji dzieci i nauki języka obcego, obejmują wszystko, co jest potrzebne do ciekawej i skutecznej nauki języka angielskiego: od płyt DVD i CD z filmami, ćwiczeniami, piosenkami i zabawami poprzez podręczniki, książeczki z opowiadaniami, interaktywne ćwiczenia online, aż po szereg materiałów wspomagających i uatrakcyjniających naukę, takich jak figurki, karty czy specjalna mata do zabawy Pinguland. Ponadto rodzice otrzymują specjalny poradnik dla rodziców.

Już 22 września 2011 o godz. 17:00 będzie można zobaczyć się z Panią Agatą Passent, w klubokawiarni „Uwolnić Matkę” w Warszawie na Saskiej Kępie, ul. Dąbrowiecka 8D. Podczas spotkania Pani Passent podzieli się swoimi doświadczeniami w nauczaniu metodą Pingu’s English.

Całość programu dostępna jest pod adresem http://dziendobry.tvn.pl/video/kiedy-rozpoczac-nauke-jezyka-obcego-u-dzieci,1,newest,13141.html

Więcej informacji o Pingu’s English na www.pingusenglish.com.pl

Komentarze do: Ławka groźna dla dzieci uczących się angielskiego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz