Szukaj

Jakie imię wybrać dla dziecka?

Podziel się
Komentarze0

Wybór imienia dla dziecka jest niezwykle trudnym, ale istotnym zadaniem dla rodziców. Okazuje się bowiem, że imię ma bardzo duży wpływ na życie dziecka. Rodzice wybierając imię dla maluszka muszą wykazać się niezwykłym wyczuciem i rozwagą, by ich wybór nie zaszkodził dziecku. Jak tego dokonać?Oto kilka cennych rad, którymi warto się kierować wybierając imię dla bobasa


  • Wybierz imię, które podoba się tobie i mężowi
Wybierając imię dla bobasa zadbajcie o to, by podobało się wam obojgu. Warto również zdecydować się na imię, które wywołuje u was miłe wspomnienia lub skojarzenia. Pomyślcie również czy bylibyście zadowoleni gdyby wasi rodzice nadali wam imię, które wybraliście dla swojego bobasa.

  • Wybierz imię, które coś dla was znaczy
Jeśli nie wiecie jakie imię wybrać dla bobaska, zastanówcie się jakie imiona mają twoi bliscy lub osoby, które darzycie sympatią. Inspiracją do szukania imion mogą być również bohaterowie z waszych ulubionych książek czy postacie historyczne.

  • Wybierz imię, które pasuje do dziecka
Warto dla dziecka wybrać imię, które coś dla was symbolizuje i jednocześnie pasuje do zachowania bobasa lub jego cech zewnętrznych. Wybierając imię, warto wybrać to, które jest symbolem pożądanych przez was cech.

  • Zastanów się jak imię jest odbierane przez innych
Kiedy już wybierzecie imię dla bobaska zastanówcie się jak może ono być odbierane przez inne osoby. Dlatego zwróć uwagę, by wybrane przez was imię nie brzmiało podobnie do jakiegoś śmiesznego czy nieprzyzwoitego słowa. Dzięki temu uchronisz maluszka przed dokuczaniem i wyśmiewaniem ze strony kolegów. Zwróć również uwagę na zdrobnienia imion. Czasami niektóre imiona w całości brzmią doskonale, jednak w momencie gdy chcemy je zdrobnić zaczynają się schody.


Jeśli natomiast zdecydowaliście się na obcojęzyczne imię dla swojej pociechy, przed ostatecznym podjęciem decyzji zastanów się czy nie będzie ono w przyszłości przysparzało maluszkowi problemów.

  • Wybierz dla dziecka drugie imię
Dobrą alternatywą jest nadanie dziecku dwóch imion. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy pierwsze imię nie jest akceptowane przez dziecko. Wówczas może korzystać z drugiego, które powinno być bardziej neutralne.

  • Wybierz imię, które łatwo się pisze i wymawia
Niezwykle dużym problemem dla dziecka jest sytuacja, gdy na każdym kroku jest przekręcane jego imię. Bardzo rzadko spotykane imiona są bardzo często przekręcane przez nauczycieli w szkole oraz później w życiu dorosłym. Jednak rzadko spotykane imię może z czasem okazać się atutem dla dziecka, gdyż wyróżnia go z grupy rówieśników.

  • Zrezygnuj z imion ,,na czasie”
Czasami rodzice wybierając imię dla dziecka kierując się swoją sympatią do gwiazd serialowych i artystycznych. Jest to jednak bardzo zgubne, ze względu na to, że moda na te imiona przemija, postać traci popularność, a dziecko zostaje z imieniem na całe życie.

  • Nie nadawaj najpopularniejszych imion
Obecnie obserwuje się modę na poszczególne imiona. Dlatego jeśli chcecie, by maluszek wyróżniał się z grupy unikajcie nadawania imion z listy najpopularniejszych. Z pewnością możesz ją znaleźć w internecie lub w kolorowej prasie.

  • Weź pod uwagę propozycję rodziny
Wybierając imię dla dziecka warto również zasięgnąć opinii rodziny. Pamiętajcie jednak, że powinna być to zwykła porada, która nie jest zobowiązująca. Jeśli jednak rodzina szczególnie nalega na jakieś konkretne imię, które jest symboliczne w waszej rodzinie, warto wykorzystać je jako drugie imię dla dziecka. Wówczas wszyscy będą zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Komentarze do: Jakie imię wybrać dla dziecka?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz