Szukaj

Jak zabezpieczyć niemowlę przed ukąszeniem lub użądleniem owadów?

Podziel się
Komentarze0

Ukąszenia owadów nie stanowią dużego zagrożenia dla naszego bobasa jednak są bardzo nieprzyjemne i powodują ból i swędzenie. Jest to uciążliwe nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Zatem jak uchronić maluszka prze ukąszeniami? Oto kilka przydatnych rad.W większości przypadków ukąszenia owadów i komarów nie są szkodliwe,  jednak zdarzają się również sytuacje kiedy to ukąszenie owada może być przyczyną niebezpiecznej choroby lub ostrej reakcji alergicznej. W związku z tym warto chronić najmłodszych przed ukąszeniami owadów i ewentualnymi ich powikłaniami.


Ochrona przed pszczołami i innymi owadami, które mogą użądlić

  • Należy unikać miejsc, w których gromadzą się pszczoły. Dlatego nie powinno się pozwalać dziecku na zabawę w koniczynie, na łące lub w sadach, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo ukąszenia.
  • W przypadku gdy w pobliżu twojego domu znajduje się gniazdo pszczół najlepiej jak najszybciej wezwać fachowca, który w skuteczny sposób pozbędzie się owadów.
  • Do zabawy na dworze warto ubierać dziecko w ubranka o jasnych pastelowych kolorach. Natomiast należy zrezygnować z ubrań o ciemnej, intensywnej barwie oraz tych we wzorki kwiatowe.
  • Owady przyciąga także zapach. W związku z tym należy zrezygnować z pudrów zapachowych czy też pachnących emulsji czy wód kolońskich.

Ochrona przed komarami


  • Komary występują przede wszystkim w miejscach gdzie jest wilgotno. A więc można je spotkać nad wodą, w pobliżu kałuży, czy zbiorników deszczówki.
  • Najmłodsze bobaski można ochronić przed komarami siatka, która rozpina się nad wózkiem. Dodatkowo maluszki powyżej 6 miesiąca można już smarować środkami, które skutecznie odstraszają komary. Środek przeciwko komarom dla niemowląt powinien zawierać olejek z cytroneli lub soi.
  • Przy aplikowaniu tego specyfiku na skórę bobasa należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta i nie nakładać go w nadmiarze. Należy również zwrócić uwagę by  emulsji nie nakładając na dłonie malca oraz w okolicach jego oczu.  Po powrocie do domu należy umyć dziecko wodą z mydłem, gdyż specyfik może dostać się do oczu dziecka lub podrażnić jego drogi oddechowe.

Ochrona przed kleszczami


  • Kleszcze są stworzeniami, które bardzo trudno wykryć. Dlatego należ zrobić wszystko by przed nimi się ochronić. W tym celu należy stosować środki odstraszające owady. Najlepsze są te, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą malca tylko z jego ubraniem.
  • Kleszcze na skórze dziecka najczęściej przypominają łepek od szpilki. Bardzo często przynosi się je do domu na ubraniu lub usadawiają się w sierści zwierząt domowych. Kleszcze rzadziej przyczepiają się do do ciasno tkanych materiałów.
  • Jeśli na skórze swojej lub naszego bobasa znajdziemy kleszcza należy go jak najszybciej usunąć, aby zapobiec chorobie z Lyme.

Komentarze do: Jak zabezpieczyć niemowlę przed ukąszeniem lub użądleniem owadów?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz