Szukaj

Dziecko i zakupy - cenne wskazówki

Podziel się
Komentarze0

Zakupy z dzieckiem dla większości rodziców są koszmarem. Czas wspólnie spędzony na zakupach zazwyczaj jest stresujący i wyczerpujący zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Jak więc zorganizować zakupy z dzieckiem, by były one przyjemne dla wszystkich? Oto kilka cennych rad.Zakupy z maluchem są niezwykle wyczerpujące i męczące. Co gorsza, w większości przypadków robiąc zakupy z maluszkiem nie jesteśmy w stanie zakupić wszystkich koniecznych rzeczy. Może poniższe rady ułatwią wspólne robienie zakupów.


  • Zostaw dziecko w domu
Jeśli to tylko możliwe staraj się jak najczęściej robić zakupy dla dziecka samodzielnie. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu i energii. Dlatego staraj się wykorzystywać każdą szansę na zrobienie zakupów. W tym przypadku bardzo pomocni okazują się dziadkowie, którzy chętnie spędzą czas z wnukiem, podczas gdy ty możesz wykorzystać ten czas na szybkie i sprawne zakupy. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Chcąc kupić dziecku obuwie konieczne jest, aby maluch brał aktywny udział w zakupach.

  • Rób zakupy z przyjaciółką
Dobrym sposobem, na robienie zakupów wraz z dzieckiem jest wspólny wypad na zakupy z przyjaciółką, która ma pociechę w wieku twojego urwisa. Wówczas możecie zamiennie zajmować się dziećmi. Warto również podzielić się obowiązkiem robienia zakupów z małżonkiem. Co prawda, w takiej sytuacji musicie zrezygnować ze wspólnych zakupów, jednak na pewno zaoszczędzicie wiele energii i czasu.

  • Zadbaj o humor malucha
Jeśli natomiast musisz zabrać koniecznie swoją pociechę na zakupy, wybierz dzień w którym maluch ma dobry humor. Przed wyjściem na zakupy zadbaj o to, by bobas był najedzony  i wyspany. Jeśli natomiast zdecydujesz się na zakupy z dzieckiem, które jest zmęczone i rozdrażnione możesz być pewna, że nie będzie to przyjemnie spędzony czas.


  • Postaraj się o pomoc
Idąc na zakupy z malcem warto zabrać ze sobą kogoś, kto byłby w stanie sprawować opiekę nad dzieckiem. Kiedy ty będziesz zastanawiać się, który produkty wybrać ktoś inny ma oko na twojego szkraba.


  • Przygotuj listę zakupów
Idąc na zakupy z dzieckiem z pewnością nie będziesz mieć czasu, by zastanawiać się nad tym co powinnaś kupić. Dlatego przed zakupami zadbaj o to, by mieć przygotowana listę zakupów. Warto przygotować ją  zgodnie z kolejnością z jaką poruszasz się po sklepie. Dobrym sposobem jest również posiadanie osobnych list zakupów do różnych sklepów.

  • Zadbaj o pozytywne nastawienie dziecka
Kiedy zamierzasz kupić coś maluszkowi zadbaj o jego pozytywne nastawienia. Dlatego przed wyjściem na zakupy powiedz dziecku co będziecie kupować. Z pewnością maluch będzie grzeczniejszy jeśli poprosisz go o pomoc w robieniu zakupów, a jeśli będzie grzeczny pochwalisz go za dobre zachowanie.

  • Postaraj się o środek transportu
Jeśli uda ci się nakłonić malca, by w czasie zakupów poruszał się siedząc w wózku w miejscu przeznaczonym dla dzieci, z pewnością znacznie szybciej uda ci się zrobić zakupy. Jeśli to możliwe, zakupy możesz robić przewożąc dziecko w wózku spacerowy. Wówczas koniecznie zadbaj o to, by maluch miał przy sobie jakieś zabawki, które pochłonęłyby jego uwagę.

  • Korzystaj z małych sklepików
Robiąc zakupy z dzieckiem warto wybierać małe sklepiki. Jeśli robisz małe zakupy nie ma sensu iść z dzieckiem do dużego supermarketu. W takiej sytuacji skorzystaj z małych osiedlowych sklepików, wówczas zakupy z dzieckiem nie będą dużym obciążeniem.

  • Spiesz się
Idąc na zakupy z dzieckiem pamiętaj, by przebiegały one sprawnie i szybko. Dlatego zrezygnuj z czytania etykiet czy porównywania cen. Zarezerwuj tą czynności na samodzielne zakupy. Zakupy z dzieckiem nie powinny być zbyt długie, gdyż maluch szybko się nudzi, a więc szuka sobie rozrywki w sklepie.

Każdy rodzic wie, że zakupy z dzieckiem są wyzwaniem. Powyższe rady mogą ułatwić robienie zakupów z maluchem, lecz z pewnością nie uczynią robienia zakupów zupełnie bezstresowym zajęciem. Metodą prób i błędów można opracować sposób robienia zakupów z dzieckiem, który będzie przyjemny dla ciebie i maluszka. 

Komentarze do: Dziecko i zakupy - cenne wskazówki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz