Szukaj

Bezpieczne obcowanie małego dziecka z wodą

Podziel się
Komentarze0

Dziecku zabawa w wodzie daje wiele radości i frajdy, jednak w niektórych sytuacjach może zagrażać jego życiu. Oto kilka wskazówek jak należy postępować, by dziecko było bezpieczne w czasie zabawy w wodzie.
Pamiętaj, że baseny i brodziki pomimo tego, że są wypełnione wodą na zaledwie kilka centymetrów  nie powinny być uczęszczane przez dwu i trzylatków. Dzieci w tym wieku nie powinny samodzielnie bawić się w wodzie, w tym wypadku konieczna jest opieka osoby dorosłej.

Jeśli chcesz, by twój maluszek był bezpieczny w basenie, który rozłożysz mu przy domu postaraj się by był on ogrodzony. Aby było bezpiecznie dla dziecka płotek powinien mieć wysokość co najmniej 10 cm. Co więcej jego konstrukcja nie powinna również pozwalać dziecku na wspinaczkę. Warto również wyposażyć furtkę w samozatrzaskowy zamek.

Mając basen w ogrodzie warto zadbać również o to by basen posiadał automatycznie przykrycie. Powinien on spełniać wymogi bezpieczeństwa

Postaraj się również, by w okolicach basenu nie było żadnych drzew ani mebli ogrodowych, które mogłyby posłużyć  dziecku jako drabinka do ominięcia przeszkody, którą jest płot.


Pamiętaj również o tym, by w pobliżu basenu nie były porozrzucane przedmioty i zabawki dziecka, o które maluch mógłby się potknąć i wpaść do basenu.

Wbrew pozorom zabawki dmuchane nie powinny być używane do zabawy w basenie. Mogą one być niebezpieczne, gdyż maluch może się z nich ześliznąć i dawać maluszkowi i tobie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Warto również zadbać o prawidłowe chlorowanie wody w basenie. Zbyt mało chloru a także zbyt dużo może być niebezpieczne dla dziecka. Pamiętaj, że chlorowana woda może być niebezpieczna dla dziecka, zwłaszcza dla tych, które cierpią na astmę lub alergię. Co więcej wypicie dużej ilości chlorowanej wody może wywołać biegunkę u dziecka.

Ważne jest także, aby od najmłodszych lat uczyć dziecko zasad bezpieczeństwa. Pozwoli to zachować dziecku szczególna ostrożność w sytuacjach kryzysowych jak również zapobiec niebezpiecznym wypadkom.

Uwaga!!!

Pozwalając dziecku na zabawę w wodzie pamiętaj, że wówczas maluszek powinna być pod nieustanną kontrolą. Dzieciom nigdy nie powinno si,ę zezwalać na wejście do basenu bez opieki osoby dorosłej. Osoba opiekująca się dziećmi w wodzie powinna być przez cały czas aktywna i kontrolować na bieżąco wszystkie zachowania dziecka.

Każda osoba opiekująca się dzieckiem w wodzie powinna znać zasady udzielania pierwszej pomocy, aby w razie wypadku móc ją udzielić dziecku.

Komentarze do: Bezpieczne obcowanie małego dziecka z wodą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz