Szukaj

Awantury przy czesaniu małego dziecka

Podziel się
Komentarze0

Większość małych dzieci nie lubi kiedy się je czesze. W związku z tym, sama perspektywa czesania jest nieprzyjemna zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Niestety jest to niezbędny elementent codziennej toalety. Oto kilka sposobów, jak zminimalizować ból podczas czesania szkraba.

Awantury przy czesaniu małego dziecka  • Otwórz salon fryzjerski
Aby zachęcić dziecko do codziennego czesania, najlepiej zrobić to w formie zabawy. W tym celu otwórz dla malucha mini salon kosmetyczny w domu. Możesz posadzić córeczkę na wysokim krześle przed lustrem i zaproponować jej, by podczas czesania, ono również czesało swoją ukochaną lalkę czy misia.


  • Rozplątujcie włosy we dwójkę
Maluch będzie mniej opierał się czesaniu, kiedy będzie mógł w nim aktywnie uczestniczyć. Dlatego bez wahania angażuj malucha w czesanie. Kiedy ty zajmujesz się włosami z prawej strony, dziecko w tym czasie może czesać te z lewej strony. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które powoli uniknąć dziecku znudzenia.


  • Bądź delikatna
Podczas czesania dziecka niezwykle ważna jest delikatność. Dzieci są szczególnie wrażliwe na ból, w związku z tym nawet najmniejsze szarpnięcie może je zniechęcić do czesania się. Aby uniknąć bólu w czasie czesania koniecznie stosuj grzebienie o szerokich ząbkach oraz plastykowe szczotki. Rozczesywanie włosów najlepiej rozpocząć od końcówek, powoli małymi pasmami.


Jeśli chcesz być delikatna najpierw rozplącz końce, a dopiero potem użyj grzebienia. W czasie czesania najlepiej przytrzymuj włosy przy skórze. Dobrym sposobem na plączące się włosy dziecka jest stosowanie odżywek ułatwiających rozczesywanie.


  • Pozbądź się kłopotów z kołtunami
Kiedy kompletnie nie radzisz sobie z długimi włosami twojej pociechy dobrym rozwiązaniem może okazać się obcięcie ich na krótko. Jest to bardziej praktyczna fryzura, którą znacznie łatwiej rozczesać i utrzymać w porządku.

Najlepszym, rozwiązaniem w przypadku dzieci jest zaplatanie włosów w warkocz lub związanie ich w kucyk. Rozpuszczone włosy znacznie łatwiej i szybciej się plączą, na skutek czego powstają kołtuny. Włosy dziecka są narażone na liczne niebezpieczeństwa. W momencie gdy są rozpuszczone mogą łatwo trafić do jedzenia malucha, błota lub farby podczas malowania.

Chcąc upinać małemu dziecku włosy pamiętaj, by kucyka lub warkocza nie ściągać zaraz przy skórze głowy, gdyż może to być przyczyną powstania łysinek. Istotne jest również zabezpieczenie dziecięcej fryzury przy użyciu wsuwek, spinek i miękkich gumek.

Aby uniknąć plątania się włosów u dziecka, warto je również zaplatać na noc w warkocz. Postępując w ten sposób możesz być pewna, że rano nie będzie problemów z rozczesywaniem włosów.

Aby uniknąć trudności podczas rozczesywania włosów dziecka warto przed myciem wyczesać dokładnie włosy. Natomiast w czasie ich mycia wykonywać delikatne ruchy.

  • Ozdabiaj fryzurę kokardką lub spinką
Każda mała dziewczynka lubi kiedy ma wpięte do włosów jej ulubione spinki. Dlatego w nagrodę za cierpliwość  pozwól maluchowi, wybrać ulubiona spinkę, czy gumkę do włosów.

Komentarze do: Awantury przy czesaniu małego dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz