Szukaj

Używanie telefonów komórkowych w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Telefon pomaga nam szybko skontaktować się z najbliższymi albo przesłać ważne informacje, jak najszybciej do kolejnego odbiorcy. Jak sprawa się ma w przypadku kobiet ciężarnych? Czy używanie przez nich telefonu powinno zostać maksymalnie ograniczone?Niektórzy naukowcy stworzyli teorie, jaka mówi że używanie telefonu przez kobiety ciężarne wpływa na rozwój dziecka w przyszłości i już w okresie prenatalnym działa na zmiany zachodzące w jego mózgu. W wieku szkolnym może się to przyczynić do problemów w kontaktach z rówieśnikami czy innymi problemami natury psychicznej. Oczywiście naukowcy mówią, że nie tylko same matki mają na to wpływ, gdyż dzieci które używają telefonów do 7 roku życia również same sobie szkodzą.

Ale nie można popadać w paranoje. Telefon komórkowy został stworzony dla ludzi i z myślą o nich dlatego korzystanie z niego przy zdrowym umiarze na pewno nie zaszkodzi ani nam, ani dziecku.


Istnieje oczywiście ryzyko związane z posługiwania się tym urządzeniem, a mianowicie prowadzenie samochodu i jednoczesne rozmawianie przez telefon. Takie zachowanie jest niebezpieczne przy każdej prędkości i w każdych okolicznościach. Musisz wiedzieć, że roztargnienie spowodowane hormonami sprawia, że dużo łatwiej się dekoncentrujesz. Dlatego bądź odpowiedzialna i nim rozpoczniesz rozmowę zatrzymaj się na poboczu.

Gdy martwisz się o szkodliwe promieniowanie, jakie powoduje telefon komórkowy możesz przedsięwziąć kilka  zabiegów, jakie zmniejszą ryzyko szkodliwego oddziaływania na dziecko:

  • Kiedy rozmawiasz używaj zestawu głośnomówiącego lub słuchawek.
  • Nie trzymaj telefonu bezpośrednio przy łóżku. Kiedy śpisz pozwól sobie na całkowity odpoczynek. Telefon nawet nie używany, emituje szkodliwe promieniowanie.
  • Rozmawiaj przez telefon maksymalnie 6 minut, taka liczb minut jest bezpieczna dla Twojego organizmu.

Pamiętaj jednak, że tysiące kobiet na świecie używają telefonu komórkowego i pozwala im to urodzić zdrowe dziecko. We wszystkim należy zachować zdrowy umiar.

Komentarze do: Używanie telefonów komórkowych w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz