Szukaj

Sutricon na blizny po cesarskim cięciu

Podziel się
Komentarze1

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jedynie 15 % wszystkich ciężarnych spełnia kryteria ścisłych wskazań do cesarskiego cięcia. Jednak to tylko teoria, gdyż w praktyce na świecie co najmniej dwa razy więcej kobiet rodzi w ten sposób.


W Polsce poprzez cesarskie cięcie przychodzi na świat co czwarte dziecko. Jednak wzrost w liczbie cesarskich cięć jest ogólno światowym trendem, któremu towarzyszy wiele kontrowersji. W środowisku medycznym pojawiają się głosy, że pojęcie „trudnego porodu”, zostało zbytnio rozszerzone, a decyzję o zakończeniu akcji porodowej operacją podejmowane są zbyt pochopnie.

Coraz częściej słychać również opinie, że lekarzami kierują powody prawne. Gdy poród przebiega z komplikacjami wykonują cesarskie cięcie, by uniknąć oskarżeń o działanie na szkodę matki i dziecka. Procesy z tych powodów często miały miejsce np. w USA, czy Włoszech.

Wzrost liczby porodów poprzez cesarskie cięcie związane jest także z nastawieniem samych kobiet. Przyszłe mamy są często przekonane, że poród w ten sposób zaoszczędzi im bólu i będzie bezpieczniejszy dla dziecka. Prawdopodobnie dlatego w prywatnych klinikach położniczych ok. 90% porodów przeprowadzanych jest w ten sposób.


Na ten trend reaguje także rynek, gdyż pojawiły się produkty, których mogą potrzebować kobiety po cesarskim cięciu. - „Warto zwrócić uwagę na Sutricon, silikonowe plastry na blizny. - mówi Agata Chodakowska, Product Manager. - Pomagają w prawidłowym procesie gojenia się rany i zapobiegają powstawaniu blizn patologicznych. Dzięki silikonowym plastrom blizna jest mało widoczna i dzięki temu nie stanowi dla pań problemu estetycznego.  A świeżo upieczona mama, która rodziła przez cesarskie cięcie, nie musi rezygnować z bikini.”

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią - preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz doustny probiotyk - Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny - Sutricon.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.bezpiecznywozek.pl , www.mosbito.pl, www.humana.pl,  www.polkaintymnie.pl

Komentarze do: Sutricon na blizny po cesarskim cięciu (1)

Tu_pak
Tu_pak 02-07-2013 21:50

sutricon

1

Plastry sutricon świetnie się sprawdzają póki co jeśli chodzi o techniczne sprawy. Długość dobra na rany po c.c. tak, że zostaje sporo zapasu, nie odklejają się. Kuracja rozpoczęta zobaczymy co dalej.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze