Szukaj

Skóra, paznokcie, włosy w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Większość kobiet ma wrażenie, że ciąża to czas w którym zamiast pięknieć tracimy na urodzie. Oczywiście prawdą jest to, ze hormony wcale nas nie rozpieszczają i często dokuczają nam różne dolegliwości, jak zgaga czy nudności. Ale nie oznacza to, że ciąża nie przyczynia się do innych pozytywnych zmian, jak na przykład kwestia naszych włosów i paznokci.Hormony, które sprawiają że wymiotujesz przyczyniają się także do tego, że Twoje włosy i paznokcie rosną bardzo szybko. Ponadto jeżeli masz szczęście Twoje włosy zgęstnieją i nabiorą połysku. Na pewno zastanawiasz się  dlaczego tak się dzieje? Hormony ciążowe wywołują przyśpieszenie przepływu krwi przez Twój organizm, a tym samym poprawę metabolizmu co powoduje lepsze odżywienie komórek włosów i paznokci. Są one zdrowsze niż do tej pory.

Niestety to, że twoja skóra jest teraz lepiej odżywiona ma także złe strony. W miejscach, gdzie do tej pory nie miałaś żadnych włosów mogą one nagle zacząć rosnąć. Okolice warg, podbródka czy policzki to części ciała, na jakich możesz zauważyć nie miłe zmiany. Nie panikuj z tego powodu za bardzo, gdyż zmiany te są tymczasowy.

Ciąża jak już sama to już zapewne dostrzegasz wpływa na każdy centymetr ciała. Nie ominie ona także Twojej skóry, oto kilka zmian jakich możesz się spodziewać:


Chloasma

Ponad połowa kobiet o ciemnej karnacji w ciąży doświadcza przebarwień na czole, nosie oraz policzkach. Przybierają one postać plam podobnych do maski lub są drobne jak konfetti. Nie martw się tym zbytnio, gdyż przebarwienia te znikną w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się dziecka na świecie. Jeżeli chciałabyś aby plamki zniknęły szybciej, udaj się do lekarza dermatologa. On przepisze Ci krem wybielający odpowiedni dla Ciebie lub zaleci zabiegi peelingujące.


Kresa Czarna

Jest to linia biegnąca pionowo przez środek brzucha, wywołana hormonami ciążowymi, które przebarwiają niewidoczną zazwyczaj kresę białą. Kresa ta może być bardziej widoczna u kobiet o ciemnej karnacji. Zazwyczaj pojawia się w drugim trymestrze ciąży i zwykle blednie po porodzie.

Spora liczba kobiet w ciąży zauważa, że podczas ciąży przebarwienia które posiadała na ciele stają się ciemniejsze. Znikają one po porodzie ale, aby nie potęgować ich ściemniania stosuj krem z filtrem i unikaj długiego przebywania na słońcu.

Potówki

Ta dolegliwość najczęściej kojarzy nam się z niemowlętami, zdarza się że mogą one dokuczać przyszłym mamom. Najczęściej potęgują je trzy czynniki: przegrzany organizm, tarcie skóry o ubranie oraz wilgoć spoconego ciała. Niestety jest to dość dokuczliwa dolegliwość, ulgę może przynieść przykładanie wilgotnych kompresów, a po kąpieli stosowanie zasypki na miejsce ze zmianami potówkowymi.

Na twoim ciele mogą pojawić się także rozstępy, zasinienia na nogach czy wysypki. Jeżeli bardzo martwią Cię zmiany skórne, jakie zauważasz na swoim ciele, porozmawiaj ze swoim lekarzem. On na pewno doradzi Ci co powinnaś robić by poprawić stan własnej skóry.

Komentarze do: Skóra, paznokcie, włosy w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz